kosmetyki

Czujesz, że Twoja skóra jest nadwrażliwa i łatwo dochodzi na jej powierzchni do alergicznych zmian? Koniecznie zamień dotychczasowe kosmetyki, na te stworzone z myślą o alergikach, które pozbawione są sztucznych zapachów, mają delikatny skład i nie powodują podrażnień.

Co ważne, nie tylko alergicy reagują zmianami skórnymi na produkty nie dedykowane ich potrzebom. Z takimi problemami zmagają się również osoby z AZS lub innymi chorobami skórnymi. Jeśli szukasz dobrych kosmetyków hipoalergicznych, koniecznie przeczytaj poniższy wpis!

Kosmetyki nieperfumowane – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę

Warto zdawać sobie sprawę, że za kompozycję zapachową najczęściej odpowiedzialne są sztucznie syntetyzowane olejki eteryczne, w których składzie znaleźć można terpeny. Co prawda same w sobie nie są one szkodliwe, ponieważ nie wykazują one niebezpiecznych cech dla zdrowia, jednak mają wysokie miejsce wśród potencjalnych alergenów. Zatem, jeśli mierzysz się ze skłonnością do alergii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kosmetyki ze sztucznie dodanymi zapachami, wywołają u Ciebie uczulenie.

Oczywiście takie działanie, to sprytnie przemyślane działanie firm produkujących kosmetyki, które zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty nie tylko za pomocą pięknych opakowań, ale również przyjemnych zapachów. Niestety nie dla każdego takie produkty będą dobrym pomysłem na uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne – hipoalergiczne

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej marek produkujących hipoalergiczne, nieperfumowane produkty – odpowiednie dla każdego rodzaju cery. Ich zaletą jest naturalny skład oraz naturalny zapach wynikających z kompozycji surowców zawartych w danym kosmetyku.

Idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z nadwrażliwą cerą lub atopowym zapaleniem skóry, będą kosmetyki naturalne.

Kosmetyki hipoalergiczne – kto może po nie sięgać?

Kosmetyki hipoalergiczne są odpowiednie dla każdego. I chociaż ich docelowa grupa odbiorców dotyczy przede wszystkim osób z uporczywymi alergiami, łuszczycą czy atopowym zapalenie skóry, sprawdzą się zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka.

Szczególnie ważnym w trakcie pielęgnacji jest fakt, że nasza cera wymaga delikatnego i łagodnego traktowania. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na gotowe zestawy z kosmetykami ściśle hipoalergicznymi. Dzięki nim, poranna i wieczorna rutyna pielęgnacyjna ukoi nadwrażliwą skórę i pozwoli jej odpocząć.