hybryda

Hybryda na paznokciach staje się coraz bardziej modna i wiele kobiet już całkiem odchodzi od tradycyjnych lakierów. Co się dziwić – zaraz po pomalowaniu paznokci możemy robić wszystko bez obawy o odpryśnięcie lakieru. Poza tym hybryda po utrwaleniu jest kompletnie sucha i po obudzeniu się nie musimy się martwić o nieatrakcyjne „wzorki”, które odciska pościel.

Hybryda a odrost

Lakier hybrydowy utrzymuje się na płytce do momentu, kiedy go nie ściągniemy. Zwykle zmuszone jesteśmy zrobić to po dwóch tygodniach, ponieważ pod warstwą lakieru jest już widoczny dość spory odrost. Istnieje parę technik zdobienia paznokci, które optycznie zmniejsza odrost sprawiając, że będzie on niemal niewidoczny. Jeżeli więc wiesz, że po upływie dwóch tygodni od wykonania manicure nie będziesz w stanie zrobić ich na nowo, spróbuj jednej z nich:

  • odwrócony french manicure – polega na pomalowaniu półksiężyca innego koloru zaraz przy skórkach. Taki manicure będzie wyglądał rewelacyjnie wówczas, gdy użyjesz dwóch kontrastowych kolorów, bądź zastosujesz lakier brokatowy. Aby odrost nie był bardzo widoczny, przy skórkach musi się znaleźć jasny kolor, w tym brokaty.
  • zdobienie – tu sprawdzi się jedynie zdobienie w jasnych, naturalnych kolorach, na przezroczystej warstwie lakieru bądź jasnym nudziaku. Taki manicure wcale nie musi być nudny, ponieważ jako podstawę możesz wykorzystać ombre, gdzie jaśniejszym kolorem będzie właśnie naturalny kolor.
  • Nude – jednolity kolor, ale możliwie jak najbardziej naturalny i zbliżony do koloru płytki paznokcia. Może być też niemal przezroczysty. Taki manicure będzie wyglądał naturalnie,  a przy tym będzie niezobowiązujący i klasyczny. Dzięki takim kolorom możesz zapomnieć o manicure na przynajmniej trzy tygodnie!

Oczywiście pamiętaj, że przetrzymujesz manicure na własną odpowiedzialność! Jest zasada, że hybryda na dłoniach może być noszona przez 2 tygodnie, a na stopach – 3.