Szał kupowania świątecznych ozdób zaczął się już na dobre. W każdym sklepie natkniemy się na bombki, kolorowe łańcuchy oraz światełka, którymi przyozdobimy nasz dom. Oczywiście oprócz różnorodności tych świątecznych ozdób, w zakłopotanie może nas wprowadzić również ich cena. W myśl bardzo modnego ostatnimi czasy minimalizmu, wychodzimy na przeciw dekoracjom bożonarodzeniowym i przedstawiamy listę DIY, dzięki której nie tylko ozdobisz swój dom wyjątkowymi przedmiotami, ale wraz z rodziną spędzisz przy ich tworzeniu miło czas.

Domowej roboty świąteczne ozdoby

Czy jest coś lepszego niż radość z własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych? Pewnie, że nie! Co ważne, do zrobienia ich nie potrzeba wymyślnych produktów, lecz to co można znaleźć w każdym domu.

ŚWIECĄCE BUTELKI

Niezwykła ozdoba świąteczna, prezentująca się modnie i elegancko. Będzie stanowić idealne uzupełnienie każdego wnętrza w tym świątecznym okresie. Potrzebujemy do tego pustej butelki po winie oraz krótkiego łańcucha z lampek choinkowych. Butelka powinna być czysta i bez żadnych zabrudzeń, przed włożeniem do środka lampek warto pozbawić ją wszelkich etykiet. Jeśli nie chcemy, by kabel wychodzący przez szyjkę był widoczny, warto tuż przy denku wywiercić otwór. Taki lampion najlepiej prezentuje się w towarzystwie kilku innych butelek wypełnionych lampkami. Jeśli butelka ma szeroką szyjkę możemy do środka włożyć niewielkiej wielkości szyszki.

GWIAZDKI ZE SPINACZY NA CHOINKĘ

Kto powiedział, że choinka może być ozdobiona jedynie bombkami? Jeśli znudził Ci się tradycyjny wygląd świątecznego drzewka, polecamy zdecydować się na naturalne ozdoby wykonane ze spinaczy. Najlepiej wykorzystać do tego drewniane spinacze, dzięki którym stworzymy niezwykle stylowe ozdoby świąteczne.

Na początek pozbądź się sprężynek i sklej spinacze prostymi bokami. Kiedy klej wyschnie ułóż je tak, by tworzyły gwiazdę ośmioramienną i następnie sklej każdy z boków ze sobą. Na sam koniec doklej sznurek do gotowej gwiazdy i powieś ją na choince lub oknie.

WIANEK BOŻONARODZENIOWY

Niezaprzeczalnie jedną z najbardziej znanych dekoracji świątecznych jest wianek bożonarodzeniowy, który może ozdabiać niemal każde miejsce w domu. Świetnie sprawdzi się na drzwiach bądź ścianie. Do jego wykonania w zależności od tego na jakim efekcie nam zależy potrzebować będziemy przede wszystkim podstawy. W naszej wersji wianek jest naturalny, a do jego wykonania wykorzystaliśmy gałązki zebrane podczas spacerów. Przed ich uformowaniem należy je pomalować na dowolny kolor farbą w sprayu. Forując wieniec pamiętajmy, aby owijać gałązki cienkim drutem. Małe bombki, drewniane gwiazdki lub gałązki jodły możemy przyklejać na gorący klej. Kiedy wszystko wyschnie, do wianka przyczepiamy sznurek, a następnie naszą niesamowitą ozdobę wieszamy dokładnie tam gdzie chcemy.

BOMBKI Z SZYSZEK

Jak już wcześniej pisaliśmy, choinka wcale nie musimy być ozdabiana jedynie dobrze znanymi bombkami czy sztucznymi łańcuchami. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na sztuczną, czy naturalną choinkę, idealnym jej uzupełnieniem będą ozdoby wykonane z szyszek.

Do wykonania bombek z szyszek należy przygotować: szyszki, biały filc, klej oraz kulki bądź piłeczki do ping-ponga. Piłeczki kleimy do podstawy szyszki, a następnie na nią naklejamy stożek wykonany z filcu. Tak wykonany szyszkowy Mikołaj może stanowić dodatek do choinki bądź naszego bożonarodzeniowego wieńca. Jeśli chcesz możesz dodać Mikołajowi brodę, szalik lub inne elementy wykonane z włóczki.

Jak widzisz ozdoby świąteczne można wykonać z niemal wszystkiego. Nie marnuj czasu na przeczesywanie sklepowych półek tylko zastanów się nad tym jakie ozdoby możesz wykonać z tego co akurat posiadasz w domu. Gwarantujemy zabawę!