Złośliwi mówią, że damska torebka jest jak podręczny warsztat samochodowy – wszystko, co w niej się znajduje jest potrzebne do utrzymania kobiety na chodzie. Ta dość krzywdząca opinia zawiera niestety ziarno prawdy: w naszych torebkach nosimy wszystko, co może się kiedyś przydać.

Złośliwi mówią, że damska torebka jest jak podręczny warsztat samochodowy – wszystko, co w niej się znajduje jest potrzebne do utrzymania kobiety na chodzie. Ta dość krzywdząca opinia zawiera niestety ziarno prawdy: w naszych torebkach nosimy wszystko, co może się kiedyś przydać.

Co właściwie jest nie tak z naszymi torebkami? Niestety okazuje się, że do dużej torebki podświadomie wrzucamy więcej większych i zbędnych rzeczy, bo się mieszczą. W efekcie i tak ciężka, duża torba staje się wręcz kamieniem u naszego ramienia, przez co bolą nas stawy i plecy. Jak zaradzić tego typu przeładowaniem torebki?

W poszukiwaniu torby idealnej

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru mniejszej torby: te większe są z reguły cięższe same w sobie, a i do mniejszej torebki zmieścimy mniej! Nie musisz od razu decydować się na kopertówkę. Wystarczy taka, która nie mieści formatu A4. Dzięki temu, choćbyś bardzo chciała, nie zmieścisz w niej wielu rzeczy. Idealna torebka nie musi mieć też wielu przegródek, żeby była funkcjonalna. Wystarczy kieszonka na telefon, mniejsza na pomadkę i dwie zapinane na zamek. Jedna w środku, a druga może znajdować się na zewnątrz.

Twoja torebka to nie kosmetyczka!

Odpowiedni wybór akcesoriów, które nosisz ze sobą np. do pracy, powinien być dla Ciebie kluczowy. Zastanów się: po co nosisz ze sobą całą kosmetyczkę, skoro w ciągu dnia korzystasz tylko z pomadki, pudru matującego i kredki do oczu? Popatrz na swoje kosmetyki krytycznym okiem i odrzuć te, których na pewno nie wykorzystujesz częściej, niż raz dziennie. Zdecyduj się raczej na małą szczotkę do włosów, albo kompaktową, która od razu ma wbudowane lusterko, a całą paczkę chusteczek nawilżanych zastąp tymi pakowanymi osobno – noś ze sobą trzy, cztery sztuki.

Organizacja kobiety idealnej

W ciągu dnia robisz dużo notatek i zaznaczasz ważne daty w kalendarzu? Nie oznacza to, że musisz nosić ze sobą ciężkie tomy, żeby być na bieżąco. Wystarczy, że poświęcisz chwilę i zainstalujesz w swoim telefonie odpowiednie aplikacje, z których będziesz korzystać w ciągu dnia. Przykładem takiego przydatnego narzędzia jest Evernote, który zastąpi Ci kalendarz, notatnik, listę zakupów i inne. Z tej aplikacji możesz też korzystać na innych sprzętach: wystarczy szybka synchronizacja konta. Evernote jest darmowy, natomiast jeżeli zależy Ci na dodatkowych funkcjach i na większej ilości miejsca, możesz zdecydować się na wykupienie rocznego abonamentu. Koszt jest porównywalny z zakupem dobrego kalendarza i ładnego notatnika razem!

Stale utrzymuj porządek

Paragony, papierki po batonikach i inne śmieci powinny od razu lądować w koszu, a nie w torebce. Jeżeli nie ma w pobliżu żadnego kosza na świeci – zrób to niezwłocznie po przyjściu do domu. Dzięki temu wyciągając coś z torebki oszczędzisz sobie zażenowania związanego z przypadkowym wypadnięciem jakiegoś śmiecia. Przede wszystkim jednak zaoszczędzisz miejsce w torebce, a przecież o to wszystko w tym chodzi! Ważne paragony, które uprawniają Cię do gwarancji lub zwrotu, przechowuj w domu, a nie w portfelu. To samo dotyczy wszelkich kart lojalnościowych – tu kolejny raz z pomocą przychodzi Twój telefon, gdzie możesz zainstalować aplikację gromadzącą wszystkie Twoje karty klienta.

Jak widać, utrzymanie porządku w torebce i pozbycie się z niej zbędnych rzeczy wcale nie jest trudne. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby w samej torebce były przegródki, dzięki czemu organizacja będzie jeszcze prostsza. Odpowiedni dobór niezbędnych rzeczy odpłaci Ci się dwojako: nie dość, że nie będziesz musiała wysypywać zawartości torebki przy poszukiwaniu drobiazgu, to jeszcze Twoje barki i plecy zostaną odciążone.