Niemal każda dziewczyna w swoim życiu marzy o tym by zorganizować niezapomniane piżama party dla swoich przyjaciółek. Jest to nie tylko doskonała zabawa w gronie znajomych, ale również świetna alternatywa dla zwykłego piątkowego wieczoru przy filmie, czy na parkiecie klubu.

W naszym tekście znajdziesz inspiracje, dzięki którym ten wieczór będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Chcesz przygotować piżama party? W takim razie zapraszamy!

Zaproszenie na piżama party

Żadne dobre przyjęcie nie odbędzie się bez gości, dlatego też nim zaczniesz planować atrakcje, zaproś swoich gości! Mimo tego, że nie jest to oficjalna impreza, na które zazwyczaj, by wejść wymaga się okazanie zaproszenia, jednak warto podejść do niego poważnie, tak by inne koleżanki jeszcze długo wspominały jaką wspaniałą gospodynią byłaś.

Zaproszenia może wykonać samodzielnie lub kupić w sklepie papierniczym. Pamiętaj, że jeśli poświęcisz chwilę na udekorowanie samodzielnie swojego zaproszenia goście poczują się wyjątkowo. Nie zapomnij kupić kolorowych flamastrów, kartek oraz wszystkich ozdób, które chcesz by się znalazły na Twoim zaproszeniu. Niech całość prezentuje się lekko i dziewczęco lub odpowiada motywowi przewodniemu waszego spotkania.

Co ubrać na piżama party

W tym przypadku chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego piżama jest najlepszą opcją! Zatem jaką piżamę wybrać? Masz kilka opcji, ponieważ każdy model i wzór ma swój własny charakter. Dobierz go tak by współgrał z motywem spotkania.

Pidżama party na elegancko zasługuje na strój wykonany z satynowego materiału z dodatkiem koronki bądź jedwabiu. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się komplety przypominające męskie pidżamy w kolorach czerni lub bieli. Nie wiesz czym spiąć włosy? Opaska na oczy do spania świetnie przytrzyma artystyczny nieład na Twojej głowie, przypominający ten zaraz po wstaniu.

Piżama party to również okazja do ubrania śmiesznych kombinezonów – tak zwanych onesie lub te z nadrukowanymi postaciami z bajek. Planujesz zorganizować swoją imprezę podczas chłodniejszych wieczorów? Mocno zabudowana i do tego ciepła i miękka piżama-kombinezon będzie idealnym uzupełnieniem Waszej stylizacji.

Zabawy na piżama party

To na jakie atrakcje zdecydujesz się tego wieczoru zależy tak naprawdę tylko od Was. Komfort gości powinien być najważniejszym punktem, o który warto się zatroszczyć tego dnia. Jeśli nie jesteś pewna, czy jakaś zabawa będzie odpowiednia na ten wieczór – lepiej z niej zrezygnuj lub dopytaj koleżanek co lubią.

Staraj się wybierać zabawy, podczas których każda z Was będzie mogła dobrze się bawić i być zaangażowana. Dzięki grze związanej z pytaniami, możecie nadrobić zaległości towarzyskie. Jeśli Twoja kuchnia jest sporych rozmiarów możecie również zdecydować się na wspólne gotowanie – suchi, pizza a może słodkie babeczki. Oprócz gotowania i grania w gry możecie zdecydować się na stworzenie w domowych warunkach przestrzeni gdzie będziecie mogły przeprowadzać zabiegi niczym z salonu SPA.

Filmy na piżama party

Prawdziwe piżama party nie może odbyć się bez maratonu komedii romantycznych i dramatów, podczas których będziecie mogły wylać morze łez. Wachlarz filmów idealnych na tę okazję jest niemal nieograniczony. Do czołowych tytułów zaliczyć można takie dzieła jak „Duma i uprzedzenie”, „Dziennik Bridget Jones”, „Sex w Wielkim Mieście”, „Zwariowany Piątek”, „Historia Kopciuszka”, „Pamiętnik”, czy „List w butelce”. Ckliwe teksty o dozgonnej miłości nie są dla Ciebie? Może wybrać również horror lub całkiem inny gatunek, który zadowoli każdą z Was.

Każde nieformalne spotkanie jest idealnym momentem by nadrobić zaległości między znajomymi. Każdy dobry organizator wie, że piżama party nie odbędzie się bez zapewnienia noclegu. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsc noclegowych, poproś część zaproszonych gości o zabranie ze sobą śpiwora. Pamiętaj również o zapełnieniu lodówki tak by rano móc przygotować pyszne śniadanie dla wszystkich.

Idealnym miejscem na piżama party jest nie tylko mieszkanie, czy dom. Równie dobrze może być podsumowaniem aktywnego weekendu w górach lub zwieńczenie wieczoru w SPA.