Domowe sposoby na cellulit

Cellulit, nieodzowna część kobiecej urody. Niezależnie od tego jaką mamy figurę i ile kilogramów wskazuje waga, niechciana skórka pomarańczowa może pojawić się u każdej z nas. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją sposoby na zredukowanie widoczności cellulitu w domowym zaciszu. Uzbrój się w cierpliwość i zapomnij o zakrywaniu nóg długimi sukienkami. Postaw na siebie i dobre samopoczucie.

Niezależnie od tego, na jaką metodę walki z cellulitem się zdecydujesz – pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność.

Domowy peeling na cellulit, czy może zadziałać

Na wstępie zaznaczmy, że wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji, nie wpłynie diametralnie na stan Twojej skóry. Pamiętaj, że oprócz tego liczy się zdrowy styl życia, dodatkowa aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta i nawodniony organizm.

Jednym z niezawodnych sposobów na walkę z cellulitem, jest stosowanie peelingu. Szczególnie kawowego, który możesz przygotować samodzielnie w domu. To co potrzebujesz, to fusy z kawy, cukier oraz kilka łyżek oliwy z oliwek. Jeśli zależ Ci na dodatkowym efekcie, możesz dodać do produktu odrobinę cynamonu lub ulubionego olejku eterycznego.

Główną zaletą ziarenek kawy jest fakt, że idealnie złuszczają one martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest wygładzona i bardziej sprężysta. Kofeina sprawia, że Twoje naczynia krwionośne rozszerzają się, co ma pozytywny wpływ na krążenie. Ważne, by peeling nakładać podczas masażu. Dzięki temu poprawie ulegnie ukrwienie i przepływ limfy. Całość powinna być wykonywana okrężnymi ruchami w partiach ciała objętych cellulitem. Po wszystkim, spłucz produkt zimną wodą.

Szczotkowanie na sucho – najlepszy domowy sposób na cellulit?

Oprócz masażu wykonywanego peelingiem kawowym, do codziennej pielęgnacji warto wprowadzić również szczotkowanie na sucho. Metoda ta jest niezwykle popularna, ponieważ jedynym akcesorium niezbędnym do tego zadania, jest szczotka do masażu na sucho.

Dobra szczotka powinna posiadać odpowiednio twarde włosie, którym nie zrobisz sobie krzywdy. Nie martw się, jeśli po szczotkowaniu na sucho skóra będzie lekko zaróżowiona. Jest to efekt spowodowany poprawą krążenia ukrwienia.

Masaż powinien być wykonywany od dołu, w kierunku do serca. Dzięki szczotkowaniu na sucho, Twoja skóra znacznie się wygładzi, ponieważ dojdzie do złuszczenia martwych komórek naskórka. Sytuacja ta pozwoli na lepsze wchłanianie się kosmetyków antycellulitowych.

Pamiętaj, że sama pielęgnacja nie sprawi, że problematyczna skórka pomarańczowa, przestanie istnieć. O stan swojej skóry musisz zadbać zarówno zewnątrz, jak i od wewnątrz.