Wbrew pozorom wiele kobiet zmaga się z problemem odstającego brzucha. Czasem dieta nie przynosi szybko oczekiwanych efektów, więc co ubrać żeby ukryć brzuch zanim pojawią się jakże długo oczekiwane efekty treningów? W tym przypadku zamaskowanie brzucha możliwe jest przy pomocy odpowiednio dobranych fasonów oraz kolorystyki odzieży.

Jednym ze sposób ukrycia większego brzucha jest noszenie odzieży z wysokim stanem (chodzi tu oczywiście o spódnice i spodnie)., która zaznacza talię, przez co optycznie brzuch staje się mniejszy i bardziej płaski. Warto też wiedzieć, że w tym przypadku nie ma przeciwwskazań do stosowania mocniejszej i bardziej ożywionej kolorystyki. Tak naprawdę dzięki nim w bardzo skuteczny sposób można odwrócić uwagę od partii ciała sprawiających kompleksy, które dla innych powinny być niezauważalne.

Również miłośniczki sukienek o nieco większym brzuchu nie muszą rezygnować z tego rodzaju odzieży w obawie, że uwypukli ona nie to co powinna. W tym przypadku warto jednak sięgać po sukienki maskujące brzuch, czyli takie, które posiadają marszczenia czy drapowania w pasie. To idealny sposób na sukienkę, która umiejętnie zakryje brzuch, a przy tym pozwoli na stworzenie bardzo kobiecej stylizacji. Ponadto w przypadku zbyt dużego brzucha doskonale sprawdzą się także sukienki kopertowe, koszulowe oraz te o kroju litery A . Ten ostatni model nie tylko maskuje brzuch, ale również pozwala zatuszować zbyt szerokie biodra. Takie sukienki są ponadczasowe, więc idealnie sprawdzą się niezależnie od obowiązujących w danym momencie kanonów modowych.

Osobom chcących zakryć wystający brzuch zaleca się wybór odzieży wykonanej z bardzo lekkich i zwiewnych materiałów, które nie tylko pomagają maskować problem, ale również sprawią, że każda stylizacja będzie wyglądała kobieco i subtelnie. Ukrywanie wystającego brzucha opiera się tak naprawdę na zastosowaniu modowych trików mających na celu oszukanie ludzkiego wzroku. Warto zadbać o to, jasny kolor znajdował się na wysokości klatki piersiowej, a ciemniejszy na wysokości brzucha. Można też eksperymentować z kolorystyką by na własne oczy przekonać się, który będzie się sprawdzał lepiej, a który nieco gorzej w przypadku danego typu figury.