Krzemian glinu to pierwiastek od lat znany ze swoich właściwości kosmetycznych. Odżywia, oczyszcza, regeneruje i chroni zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i naturalnymi procesami starzenia skóry. Nic więc dziwnego, że znaleźć można go w najlepszych produktach do pielęgnacji skóry i włosów.

Cudowna maseczka kaolinowa

Maska kaolinowa jest idealna jako kosmetyk cery suchej to prawdziwe remedium na różne problemy skórne. Dzięki wysokiemu stężeniu krzemu, a także bogactwu witamin i minerałów doskonale sprawdza się zarówno w redukcji blizn i przebarwień, jak i w zwężaniu porów czy rozszerzonych naczynek. Poza tym działa antybakteryjnie i tonizująco, dzięki czemu pomaga zwalczać uporczywy trądzik czy goić rany. Jego antyhistaminowy charakter sprawia natomiast, że maseczkę stosować mogą także osoby ze skłonnościami do alergii.

Gotowa czy wykonana samodzielnie?

Maska kaolinowa to nie tylko gotowy produkt, który można kupić w drogerii, czy aptece. Maseczkę taką można przygotować też w domowych warunkach. Glinka kaolinowa dostępna jest w sklepach zielarskich czy ze zdrową żywnością. Mająca postać białego proszku, fantastycznie łączy się zarówno z wodą, mlekiem, sokiem z cytryny, miodem, czy olejkami. Dzięki temu przygotowanie maseczki jest niezwykle proste.

Maska kaolinowa to odpowiedź na wiele problemów skóry. Dlatego warto mieć ją zawsze w domowej apteczce.