SPF

Mogłoby się wydawać, że negatywny wpływ promieni słonecznych na naszą skórę wraz z nadejściem jesienno-zimowej pory maleje i nie musimy już martwić się stosowaniem kosmetyków z filtrem. Niestety właśnie to błędne myślenie doprowadza do przesuszenia i obniżenia jędrności skóry oraz przyspiesza proces starzenia. Z tego też powodu w naszej codziennej pielęgnacji powinno znaleźć się miejsce na kosmetyki zawierające wysoki SPF.

Ochrona przeciwsłoneczna, dlaczego krem SPF powinniśmy stosować codziennie?

UVA, UVB i UVC to długości fal promieni słonecznych. Ten podział umożliwia nam wskazanie najbardziej negatywnych czynników, które wpłyną na naszą skórę.

Spośród wyżej wymienionych rodzajów promieniowania słonecznego, tym najbardziej szkodliwym jest promieniowanie UVA, ponieważ dociera ono najgłębiej. To właśnie ono jest odpowiedzialne za zniszczenie kolagenu w skórze oraz przyspieszenie procesu starzenia. Niejednokrotnie jest również przyczyną wystąpienia nowotworów. Przede wszystkim należy pamiętać, że jego natężenie jest przez cały rok na tym samym poziomie. Przenika ono przez chmury, a nawet okna, a co za tym idzie – nawet w zimie wpływa szkodliwie na naszą cerę.

Promieniowanie UVB odpowiedzialne jest natomiast za powstawanie opalenizny. Jest słabszą falą, która w okresie jesienno-zimowym nie dociera w tak dużym stopniu na powierzchnię Ziemi, jak wiosną czy latem. I chociaż nie jest tak niebezpieczne jak UVA, to wciąż potrafi zniszczyć naszą niezabezpieczoną i wrażliwą skórę.

Najkrótszą ze wszystkich fal jest fala UVC, która nie dociera na powierzchnię Ziemi z powodu zatrzymania jej przez warstwę ozonową.

Jak widzisz, słońce jest szkodliwe dla naszej skóry cały rok. Niezależnie od tego, czy obecnie jest lipiec, czy listopad, musimy chronić się przed negatywnym wpływem UVA i UVB. Krem SPF z bogatym składem pozwoli Ci zachować zdrową i promienną skórę.