serum

Od kilku lat serum stało się jednym z najmodniejszych kosmetyków stosowanych w codziennej pielęgnacji. Jako, że posiada skoncentrowaną formułę i bogaty skład, dostarcza naszej skórze zastrzyk substancji aktywnych. Znajdź idealny produkt dla wrażliwej skóry, który rozwiąże wszystkie Twoje problemy.

Serum do twarzy

Drogerie kosmetyczne oferują niezliczoną ilość produktów, które mają działać cuda na wszelkiego rodzaju problemy ze skórą. Znaleźć można produkty do cery suchej, trądzikowej, pozbawionej blasku, zwiotczałej oraz takiej, na której widać pierwsze oznaki starzenia. Oprócz tego mogą sobie świetnie radzić z rozszerzonymi porami, utratą wody czy nadmiernym przetłuszczaniem. Co ważne, wszystkie osoby zmagające się ze skłonnościami do podrażnień lub przebarwień również mogą znaleźć coś dla siebie, a jak wiadomo – ich skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Serum czy krem

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego powinnaś stosować serum do twarzy, skoro Twój krem zawiera wszystkie niezbędne składniki, których potrzebujesz do pielęgnacji. Otóż serum działa dużo efektywniej oraz silniej niż jakikolwiek inny kosmetyk. Oczywiście ze względu na wysokie stężenie składników aktywnych nie należy go stosować bez przerwy, ponieważ efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jeśli przez kilka tygodni stosujesz serum nawilżające lub ujędrniające, pamiętaj o odstawieniu go na kolejne kilka tygodni tak, by skóra mogła naturalnie wchłaniać produkt, który już został na nią nałożony.

Jak aplikować serum?

Ze względu na silne działanie i aktywne składniki serum powinno zostać nałożone przed kremem na dzień lub na noc, chyba że na ulotce kosmetyku jest mowa o innym stosowaniu. Większość serum jest w postaci płynnej dlatego dobrze i szybko się wchłania. Kiedy czujesz, że skóra wchłonęła produkt, wklep delikatnie ulubiony krem. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ serum bardzo często pozbawione jest lipidów, czyli fazy tłuszczowej, przez co nie chroni skóry przed odparowywaniem wody.

Jak widzisz serum jest idealnym kosmetykiem dla cery wrażliwej i naczynkowej, ponieważ w jednym produkcie znajdziesz wszystkie niezbędne składniki, dzięki którym Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie.