Jesień już się oficjalnie rozpoczęła, dlatego postanowiliśmy stworzyć przegląd płaszczy na ten sezon.

Pamiętajmy, że takie ubrania jak jesienne płaszcze, kurtki, zimowe buty czy też torebki są droższymi rzeczami od tych, które kupujemy w sezonie letnim. Choćby z tego względu warto kupić coś klasycznego, coś co będzie pasowało niezależnie od panujących w danym okresie trendów. Warto też zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonana jest owa odzież, by rzeczywiście mogły posłużyć nam kilka lub nawet kilkanaście lat.

Klasyki mają też tą zaletę, że z czymkolwiek byśmy je zestawiły zawsze będą prezentować się ładnie i znakomicie wpiszą się w całą stylizację. Sezon jesień/zima 2015/2016 jest akurat sezonem, w którym trendów jest całe mnóstwo, modny jest zarówno styl boho, rock, sportowy, normcore, więc klasyczne ubrania będą jak najbardziej na plus.

Prosty przylegający płaszcz to coś co w swojej szafie powinna mieć każda kobieta. Sprawdzi się w bardzo wielu różnych stylizacjach. My proponujemy krótki fason o stonowanym kolorze. Może optycznie skracać sylwetkę niskich kobiet, dlatego warto w zestawie z nim postawić na buty na wysokim obcasie.

Piękne płaszcze typu waterfall skupią uwagę na okolice biustu i optycznie go powiększą. Kiedy dodatkowo przewiążemy płaszcz paskiem uzyskamy figurę klepsydry.

Kojarzycie subkulturę modsów powstałą w latach 50 XX wieku w Wielkiej Brytanii? Byli to młodzi i zbuntowani chłopacy ubierający się bardzo elegancko, dzisiaj projektanci inspirują się ich stylem i proponują kobietom płaszcze przypominające przedłużone garnitury. Jak by powiedział klasyk „Czemu nie?”