Depilację brazylijską można zaliczyć do jednej z najpopularniejszych metod, która jest wykorzystywana w salonach kosmetycznych. Chociaż wykorzystuje się do niej wosk, a sam zabieg bywa bardzo bolesny – kobiety decydują się na niego, ponieważ wiedzą, że przynosi efekty. Depilacja okolic bikini jeszcze do niedawna stanowiło temat tabu, jednak obecnie kobiety coraz chętniej dzielą się swoimim opiniami na temat zabiegu. A ty, zdecydujesz się na depilację bikini?

Depilacja brazylijska co to

Z pewnością nie każdy wie na czym polega ten zabieg kosmetyczny, dlatego na wstępie warto dowiedzieć się o czym mowa.

Zacznijmy od tego, że depilacja brazylijska to depilacja okolic intymnych. Podczas zabiegu pozbywamy się owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Niegdyś kosmetyczki zostawiały cienki pasek włosów nad łechtaczką, jednak obecnie usuwa się wszystkie włosy z okolic intymnych. Taka forma pozbywania się owłosienia przypomina depilacje hoolywoodzką.

Skąd wzięła się nazwa? Ponad czterdzieści lat temu siedem sióstr pochodzących z Brazylii założyło salon kosmetyczny w Nowym Jorku. J. Sisters International Salon jako pierwszy wykonywał usługę brazilian waxing, czyli dziś dobrze znanej depilacji brazylijskie.

Depilacja brazylijska bez tajemnic

Do wykonania depilacji brazylijskiej wykorzystuje się wosk oparty na wosku pszczelim oraz pastę cukrową. Czym się od siebie różnią obie metody?

  1. Wosk posiada jedną wadę – przylepa się zarówno do włosków jak i do skóry co może ją mocno podrażnić podczas odklejania plastra.
  2. Pasta cukrowa jest gęstsza od wosku przez co dociera głębiej niż wosk. Przylepia się jedynie do włosków, a po zastygnięciu praktycznie sama odchodzi od skóry, nie podrażniając jej. Depilacja cukrowa jest zdecydowanie mniej bolesna i bezpieczniejsza od tej wykonywanej woskiem. Ponadto jej skład to mieszanina substancji naturalnych, dlatego też poleca się ją osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Oprócz różnicy w składzie, poziomie bólu istotną rolę odgrywa również cena. W przypadku depilacji woskiem koszt usługi wynosi 80 zł, natomiast słodka depilacja jest dwa razy droższa. Jej cena może wynosić nawet 200 zł.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem? Przede wszystkim długość włosków musi wynosić ponad 0,5 cm. Oznacza to, że powinniśmy unikać golenia conajmniej przez dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Zrezygnuj również z natłuszczania skóry, ponieważ utrudni to przeprowadzenie dokładnej depilacji brazylijskiej. Ważna jest też codzienna higiena okoli intymnych. Przed samym zabiegiem zaleca się przemycie lub użycie w tym celu chusteczek do higieny intymnej.