kosmetyki po porodzie

Poród i przyjście na świat nowego członka rodziny jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu mamy. Maluszek pochłonie większość jej czasu i uwagi, jednak nie powinna ona zapomnieć w tym wszystkim o sobie, ponieważ jej ciało w okresie laktacji będzie potrzebowało szczególnej uwagi i pielęgnacji. Mimo tego, że kobiecie ciało wraca do swojego poprzedniego stanu dzięki procesom regeneracji, to bez pomocy naturze, efekty mogą być niezadowalające, a skóra upstrzona rozstępami. Zadbaj o siebie i nie zapomnij, że robisz to przede wszystkim dla własnego dobrego samopoczucia.

Skóra brzucha po porodzie

Najwięcej zmian dostrzec można na skórze brzucha, która rozciągnięta i pozbawiona sprężystości sprawia, że wiele kobiet nie może spojrzeć na swoje odbicie w lustrze. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, dzięki którym pozbędziesz się rozstępów, a Twoje ciało na nowo będzie giętkie jak niegdyś.

Przez burzę hormonów oraz szybki przyrost wagi na kobiecym ciele mogą pojawić się takie problemy skórne jak:

  • plamy ciążowe,
  • pękające naczynka,
  • cellulit,
  • rozstępy,
  • swędzące stany zapalne.

Zatem co zrobić, by kobieta po ciąży na nowo pokochała swoje ciało? Przede wszystkim musi nauczyć się cierpliwości. Ciało potrzebuje po ciąży czasu, aby zregenerować się, dlatego nie oczekujmy, że w ciągu kilku dni wszystko wróci do normy. Istnieją, jednak sposoby na przyspieszenie tego procesu. Mowa tutaj jest przede wszystkim o pielęgnacji kosmetykami dedykowanych skórze kobiety po ciąży.

Zabiegi pielęgnacyjne

Powszechnie wiadomo, że najlepszym momentem na walkę z problemami skórnymi jest czas, gdy jeszcze się one nie pojawiły. Jeśli zależy Ci na sprężystej i gładkie skórze mimo dodatkowych kilogramów i burzy hormonów, powinnaś zacząć o nią dbać już na samym początku ciąży. Przydadzą Ci się do tego produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry z rozstępami, które szczególnie w okresie laktacji zaczynają się pojawiać w takich miejscach jak uda, brzuch lub biust. Regularne stosowanie Intensywnego Balsamu na Rozstępy znacząco wpłynie na elastyczność skóry i pozwoli na złagodzenie bruzd pojawiających się podczas szybkiego przybierania na wadze. Kobiecy biust podczas kilku miesięcy również przeżywa prawdziwą burzę hormonalną, ponieważ najpierw przygotowuje się na przyjście maleństwa, a następnie produkuje pokarm, którym musi go wykarmić. Kiedy biust zaczyna wracać do swoich dawnych rozmiarów, często staje się nieco bardziej obwisły, a skóra na piersiach cieńsza i delikatniejsza. Dzięki Ujędrniającemu Kremowi do Biustu zadbasz o swoje atuty i sprawisz, że znów będą prezentować się pięknie w bluzce z dekoltem.

Stosuj kosmetyki naturalne, nie narażające Twojej bariery ochronnej. Zadbaj o siebie w trakcie ciąży jak i zaraz po porodzie. Nie pozwól sobie na zmiany, które sprawią, że będziesz czuć się źle we własnym ciele.