fale loki

Prawda jest taka: jeżeli masz z natury proste włosy, chcesz mieć kręcone. A jeżeli masz loki, chcesz mieć proste włosy. Prawda? No właśnie! Zajmijmy się więc lokami – jak je zrobić różnymi sposobami.

Tradycyjna lokówka

Na ten temat nie trzeba się wiele rozpisywać. Warto jednak pamiętać o paru bardzo ważnych rzeczach. Przede wszystkim, włosy, które chcemy zakręcić, nie powinny być świeżo umyte. Włosy świeżo po umyciu są mniej podatne na stylizację. Drugą zasadą jest to, że nie ważne, jaki sprzęt mamy – tani czy drogi. Więcej uwagi powinnyśmy skupić nad doborem odpowiednich kosmetyków termoochronnych. Pamiętaj, że kręcenie włosów tradycyjną metodą wiąże się z poddaniem ich bardzo wysokiej temperaturze. Aby uchronić swoje włosy przed przesuszeniem bądź spaleniem, zainwestuj w dobrej jakości kosmetyki. Dzięki temu Twoje loki będą bardziej sprężyste i lśniące. Drugą złotą zasadą jest nie stosowanie olejków przed stylizacją – loki nie będą trwałe, jeżeli w ogóle się zakręcą. Zastosuj piankę, która też nabłyszczy Twoje włosy, a dodatkowo utrwali skręt.

Po ściągnięciu włosów z lokówki, pozwól pasmom ostygnąć. Spróbuj zwinąć je w pierścionki i w takiej postaci przypiąć do głowy – ten sposób pozwoli na utrzymanie formy loka. Sam sposób trzymania lokówki też jest ważny. Jeżeli będziesz trzymać sprzęt równolegle do włosów, uzyskasz delikatny skręt. Jeżeli będziesz kręcić włosy w pionie, uzyskasz mocniejszy skręt.

Wałki

Tu już możesz przebierać do woli – termoloki, tradycyjne papiloty, wałki z rzepem – wszystko zależy od tego, kiedy chcesz kręcić włosy i jaki rezultat chcesz uzyskać.

Termoloki mogą dać Ci podobny efekt do lokówki, bo również korzystają z ciepła. Najlepiej nakręcić na nie włosy tak, aby ściągnąć je przed wyjściem. Papiloty dobrze sprawdzą się na noc – nawiń je na lekko wilgotne włosy przed pójściem spać. Wcześniej wetrzyj w nie piankę do włosów lub inny kosmetyk do stylizacji. Natomiast wałki z rzepem dobrze sprawdzą się do uniesienia włosów, ewentualnie do delikatnych fal. Nawiń na nie włosy i weź kąpiel – para wodna utrwali nieco włosy.

Naturalne sposoby

Jeżeli nie lubisz wałków, a nie chcesz niszczyć swoich włosów ciepłem, istnieją alternatywne sposoby na loki. Niedawno testowałam metodę na wilgotne chusteczki – takie dla niemowląt. Po prostu nawiń na nią włosy tak, jakbyś używała papilotów. Zawiąż końce chusteczek, a jeżeli chcesz możesz je dodatkowo zabezpieczyć wsuwkami. Idź spać i już!

Ciekawym sposobem jest również kręcenie włosów na słomki do napoi. Postępuj dokładnie tak samo, jak z chusteczkami. A jeżeli nie odpowiada Ci żadna z tych metod, zrób na głowie cztery bądź 5 warkoczy. Efektem może nie będą loki, ale uzyskasz piękne fale.

 

Jest jeszcze jedna, złota zasada, o której powinnaś pamiętać: włosy przy twarzy zawsze kręcimy OD twarzy. Dzięki temu loki nie zasłonią Ci połowy twarzy i będą się ładnie układały. Jeżeli chcesz posiadać piękne, trwałe loki, wypróbuj różne techniki. Każda z nas ma inne włosy, więc będzie reagowała różnie na różne sposoby. Tak czy inaczej, kręcenie włosów to niezła i dość pracochłonna zabawa. Ale dla takiego efektu warto pocierpieć!