Lato już od kilku tygodni trwa na dobre, słoneczna pogoda i poranny świergot ptaków sprawiają, że każdy dzień staje się weselszy i bardziej znośny do przeżycia. Przygotowując letnie stylizacje nie zapominajmy o ważnym elemencie naszego życia – domu. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż powrót do pięknie urządzonego mieszkania, w którym czuć letni klimat. Czym kierować się podczas doboru dekoracji? Jakie trendy są obecnie w modzie? Te i inne porady znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Styl marynistyczny – sypialnia

Nie ma bardziej klasycznego i uniwersalnego stylu niż marynistyczny. Łączy on w sobie przede wszystkim prostotę, klasyczne kolory i kształty. Wbrew pozorom nie oznacza on jedynie plastikowych rybek oraz wszechobecnych kotwic. To przede wszystkim hołd dla bieli, szarości i błękitu. Ulubionym materiałem wykorzystywanym w stylu marynistycznym jest drewno.

Styl ten świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkiej sypialni, którą należy optycznie poszerzyć jasnymi kolorami. Oprócz tego elementy najbardziej nam pasujące wykorzystajmy w wystroju salonu czy kuchni.

Kwiatowy motyw

Prostota prostotą, ale co z najpiękniejszym motywem letnim, czyli kwiatami? Jeśli jesteś fanką bądź fanem nadrukowanych lub ręcznie malowanych kwiatów, letnia pora to idealny moment na wyciągnięcie wszystkich bibelotów z szafy.

Ceramika, zasłony oraz wazony pełne pięknych i świeżych kwiatów to idealna letnia dekoracja naszego domu.

Oprócz tego możesz zdecydować się na zwiewne tkaniny takie jak muślin, które zastąpią grube zasłony w salonie. Motywem przewodnim letnich dekoracji powinny być jasne kolory. Tylko dzięki temu zachowasz spójność z panującą pogodą za oknem i wyglądem własnego mieszkania.