jak się zmotywowaćCoaching i mentoring to jeden z większych trendów w psychologii. Coraz więcej osób rozwija się w tym kierunku. Dziedziny te stały się tak popularne, że trafienie na dobrego psychologa powoli graniczy z cudem, gdyż każdy może zostać coachem i mentorem. Wiąże się to ze wzrostem zainteresowania na tego typu „usługi”. Zaczynamy korzystać z porad specjalistów nie dlatego, że ich potrzebujemy, a dlatego, że jest to modne. Jeżeli faktycznie potrzebujesz pozytywnej energii, zapewniamy, że istnieje wiele motywujących sposobów, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel. Wszystko to osiągniesz dzięki swoim ukrytym zdolnościom.
W dzisiejszym artykule przedstawimy pierwszych 5 sposobów na zmotywowanie się i wydobycie swoich zdolności. Ponadto zapewniamy, że są to najskuteczniejsze sposoby, gdyż same je stosujemy ;).

5 złotych rad motywacyjnych

 1. Cele
  Wyznaczanie sobie celów to pierwszy krok do efektywnej motywacji. Wówczas zaczniesz pracować na wyższych obrotach i nastawisz swój umysł na dążenie do osiągnięcia celów. Jeżeli chcesz osiągnąć coś dużego, nie powstrzymuj się. Większe cele = większe działania! Wiadomo, że nikt nie porywa się z motyką na słońce, ale fantazjowanie o celu pobudzi Twoje zdolności. Sporządź listę, wypisz wszystkie przeszkody i sposoby na ich pokonanie, np. nieśmiałość zwalczaj przemówieniami do lustra. To pierwszy krok, aby ją przełamać.
 2. Wyobraź sobie…
  Wizualizuj swój cel, to z pewnością przybliży Cię do niego. Myśl o efektach swojej pracy, o każdym kroku po kolei, aby poczuć się lepiej. Wyobraź sobie, jakie uczucia będą Ci towarzyszyć, gdy będziesz o krok bliżej zamierzonego celu. To pomaga! Pamiętaj, aby nigdy nie myśleć o tym negatywnie, gdyż Twoje nastawienie czyni krok zarówno w przód, jak i w tył. Wyobraźnia to prymarny czynnik, gdyż bez niej nie byłbyś w stanie obrać celu. Wizualizacja efektu to skuteczne ćwiczenie, które przybliży Cię do jego relizacji.
 3. Same korzyści
  Zapewne bez nich nie podjąłbyś żadnych kroków. Obecna generacja czyni nas takimi, dla których nie ma nic za darmo. To smutna prawda, ale wykorzystując ją, możesz szybko i skutecznie osiągnąć swój cel. Wypisz sobie korzyści, które zyskasz, podejmując kroki do celu. Takimi korzyściami mogą być nowe relacje, poznanie nieznanego, a nawet podróże! To skuteczne narzędzie motywacyjne, które pomoże Ci jeszcze lepiej wizualizować efekt! Pamiętaj, że nawet absurdalna rzecz może mieć bardzo duże znaczeniu w drodze na szczyt, dlatego nie lekceważ żadnych swoich myśli. Bądź szczery sam ze sobą ;).
 4. Planuj świadomie
  Wizualizacja efektu to jedno, a zaplanowanie działań to drugie. Zaplanowanie wszystkiego krok po kroku pozwoli Ci ujrzeć cały proces, nie tylko efekt swojej pracy. Mając plan, zmotywujesz się do szybkiej realizacji jego punktów. Bez planu możesz się pogubić i pominąć ważne etapy. Będąc świadomym kroków, które Cię czekają, możesz się odpowiednio przygotować do ich realizacji, dzięki temu nic Ci nie umknie. Odhaczając kolejne kroki planu, będziesz widział efekty. Plan to patent na skuteczną motywację, gdyż widząc efekty na każdym kroku, pozytywnie nastawiasz się na dalsze działania.
 5. Dwie strony metody 5 minut
  Metoda pięciu minut motywuje w każdej dziedzinie. Pierwsza strona tej metody to wykorzystanie pięciu minut na przerwę, podczas której możesz zrobić co tylko chcesz. Szybka gimnastyka na rozprostowanie nóg, spacer na dotlenienie, a nawet chwila tańca przy ulubionej muzyce nie tylko pozwolą Ci odetchnąć, ale także mogą stać się inspiracją. Druga strona tej metody idealnie sprawdza się, gdy nie mamy na nic ochoty. Wówczas powiedz sobie „dzisiaj pracuje tylko pięć minut” i tak zrób! Gdy nie masz pomysłu ani chęci i zmuszasz się do pracy, możesz cofnąć się w działaniach nawet o kilka kroków. Każda z nas ma takie dni, które chce spędzić w łóżku z kakao i ulubionym serialem.

Metody te okazały się bardzo skuteczne dla tych, którzy podjęli się ich realizacji. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy faktycznie są skuteczne, to nie pozostaje Ci nic innego, jak przetestowanie ich! Zmotywowanie się bywa trudne, ale mając wstępny zarys działań, jesteś o jeden bardzo duży krok przed tymi, którzy pozostali na etapie rozmyślania. Zapewniamy Cię, że uczucie towarzyszące przy osiąganiu celów, jest niezmiernie miłe dla duszy i ciała. Jak wiemy, pozytywne emocje bardzo dobrze wpływają na naszą urodę!
Już za tydzień przedstawimy kolejne 5 sposobów, dzięki którym będziesz mogła od razu podjąć się realizacji planu. A propos urodu, polecamy poprzedni artykuł, w którym poznasz 10 ekspresowych tricków na makijaż i fryzurę.