Wbrew pozorom wiele kobiet zmaga się z problemem jakim jest nadmierne owłosienie twarzy. Kompleks, który nie pozwala normalnie funkcjonować i sprawia, że nawet najpiękniejszy makijaż, czy elegancka sukienka nie poprawią naszego nastroju.

Niestety codzienne skubanie odrastających włosków może powodować poważne podrażnienia, a efekt i tak nie jest długotrwały. Powodów, przez które kobiety muszą codziennie dbać swój zarost jest wiele. Jednym z nich są poważne choroby hormonalne.

Czym depilować twarz

Delikatne włoski na twarzy ma każdy, jednak u niektórych są one dużo bardziej widoczne niż u innych. Z nadmiernym owłosieniem borykają się przede wszystkim brunetki. Ich włosy z natury są dużo grubsze i twardsze. Niestety taka specyfika może być również wynikiem niektórych chorób.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z niechcianymi włoskami jest możliwość ich rozjaśnienia, jednak jest to krótkotrwały efekt, ponieważ w miarę często należy go powtarzać. Zatem jaki jest najefektywniejszy sposób na usunięcie włosków?

 1. Skubanie pęsetą.
 2. Golenie włosków nożykiem do stylizacji brwi.
 3. Plastry z woskiem.
 4. Stosowanie kremu do depilacji.
 5. Laserowa depilacja.
 6. Elektroepilacja.

Depilacja wąsika w domu

Wąsik jest jednym z tych elementów, który wygląda nieestetycznie na twarzy kobiety. Tak jak w przypadku włosków na twarzy, również usuwanie tych nad ustami nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Niestety po depilacji bardzo często pojawiają się podrażnienia oraz wysypki. Do najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianych włosków należą:

 1. Nożyki lub golarki do włosków.
 2. Krem do usuwania włosków.
 3. Pęseta.
 4. Plastry z woskiem do twarzy.
 5. Pasta cukrowa.
 6. Epistic.
 7. Laserowe usuwanie włosków.

Po depilacji najlepiej użyć delikatnych kosmetyków, dzięki którym nasza skóra pozostanie miękka i bez podrażnień. Stosując łagodne kremy możemy mieć pewność, że stosując kremy lub plastry z woskiem, po całym zabiegu na naszej skórze nie wystąpią krostki i zaczerwienienia.