Marzysz o pięknie wyeksponowanym biuście, jednak jesteś posiadaczką miseczki A lub B? Nie musisz wcale zastanawiać się nad operacją powiększającą biust czy noszeniem staników z dodatkowym wypełnieniem. Wystarczy, że będziesz mieć ze sobą pędzel lub gąbeczkę i bronzer, którym nasza swojemu dekoltowi całkiem nowych kształtów.

Konturowanie – jak to zrobić

Konturowanie z twarzy już dawno przeniosło się na biust, dekolt i całe ciało. Triki makijażowe, które sprawiają, że optycznie wyglądamy na smuklejszych, bardziej wysportowanych czy opalonych, są bardzo dobrze znane podczas sesji fotograficznych. Dzięki odpowiednio nałożonemu bronzerowi i rozświetlaczowi możemy podkreśli kształty i nadać prawdziwej głębi naszemu ciału. Pamiętaj, że malując twarz i ubierając górę lub sukienkę z dekoltem, warto poświęcić chwilę na dekolt. Tylko tak uzyskamy jednolitą całość. Zresztą sama się przekonasz, gdy zobaczysz zdjęcia przed i po!

Technika stosowana do konturowania mięśni brzucha czy dekoltu niewiele różni się od modelowania kości policzkowych, żuchwy czy czoła. Jasny kolor – może nim być korektor lub rozświetlacz – nakładamy na miejsca, które chcemy uwypuklić, podkreślić i wypchnąć do przodu. Chodzi tutaj przede wszystkim o obojczyki oraz piersi. Natomiast ciemny korektor, bronzer lub kamuflaż nakładamy na fragmenty do pogłębienia lub ukrycia.

Pamiętaj, by kolory były dopasowane do Twojego odcienia karnacji, a przy okazji nie pozostawiały żadnych smug czy plam.