W kosmetyce od kilku sezonów niezwykle popularna stała się geometria brwi, a to wszystko za sprawą henny pudrowej. Jak wykonywać taki zabieg i jak on przebiega? Tego wszystkiego dowiesz się z teksu poniżej.

Henna pudrowa – co to jest

Henna w pudrze występuje w sproszkowanej formie i jest w 100% naturalna. Zabieg z tego produktu wypełnia i wzmacnia kolor brwi oraz pielęgnuje i regeneruje włoski. W przypadku henny pudrowej należy pamiętać o tym, że barwi ona zarówno skórę jak i włoski.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt henny na brwiach należy odpowiednio dopasować kolor produktu. Do największej zalety henny pudrowej należy możliwość nadania brwią jak najbardziej naturalnego kształtu oraz możliwość stopniowania przyciemnienia.

Jak się robi hennę pudrową

Do zabiegu henny pudrowej nie potrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia ani drogie produkty. Cały zestaw możemy dostać już za około 120 zł, a w nim znajdziemy saszetki z przeróżnymi kolorami do wyboru. Do wykonania henny pudrowej potrzebujemy:

 • proszek henny,
 • wodę utlenioną,
 • pędzelek do nakładania produktu.

Przygotowanie gotowej henny pudrowej przebiega podobnie jak w przypadku henny proszkowej, jednak należy pamiętać, że gęsta henna jest dużo mocniejsza i dłużej się trzyma niż rzadsza z natury jaśniejsza.

Henna pudrowa najpiękniej będzie prezentować się na oczyszczonych i odtłuszczonych brwiach. Brudne brwi nie przyjmą produktu i miejscami mogą wydawać się ciemniejsze niż w innych. Pamiętajmy również o dobrym wyczesaniu naszych brwi.

Henna pudrowa – etapy nakładania

 1. Pierwsza warstwa nakładana jest za pomocą pędzelka na całą długość brwi. Zwróć szczególną uwagę na miejsca, w których włoski są dużo słabsze lub masz prześwity. Hennę pozostaw na 25 minut.
 2. Drugi etapem jest nałożenie drugiej warstwy, lecz najpierw upewnijmy się, czy ta pierwsza wyschła. Na tym etapie powinniśmy uzupełnić wszelkie niedociągnięcia oraz plamki.
 3. Ostatnia warstwa – trzecia – stanowi wykończenie i trzyma się ją krócej niż dwie pozostałe, bo tylko 10 minut.
 4. Kiedy henna jest gotowa należy ją odpowiednio zmyć. Na początku ją wyczesujemy, a dopiero później zwilżonym wacikiem zmywamy. Ten proces ma na celu sprawić, by na włoskach pozostała jak największa ilość pigmentu. Nie przejmuj się, jeśli na waciku pozostanie mało pigmentu – oznacza to, że włos dobrze wchłonął produkt.

Niestety henna pudrowa nie sprawdzi się u osób z cerą tłustą, u których zbyt duże wydzielanie sebum może doprowadzić do wypłukania koloru.

Zalety zabiegu – henna pudrowa
 • Świetnie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju i kształtu brwi.
 • Naturalny kolor jest wzmocniony.
 • Trwała koloryzacja, ponieważ utrzymuje się do 6 tygidni.
 • Zestaw henny pudrowej jest bardzo wydajny.
 • Alternatywa dla makijażu permanentnego.