Gorset to niezwykle kobiecy element garderoby. Pasuje na każdy rozmiar, a stworzony został po to, by podkreślić talię. Niegdyś uważany za niezbędny element kobiecej garderoby, dziś noszony jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Czym jest gorset i co takiego nam daje, że kobiety na całym świecie przez setki lat nosiły go z dumą i prezentowały reszcie świata swoją nową figurę?

Co to jest gorset

Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę czym tak naprawdę jest gorset, jeśli należysz właśnie do tej grupy, już przechodzę do tłumaczenia!

Po pierwsze jest to element wykonany z twardego materiału takiego jak satyna, brokat lub bawełna. Ma on gładko pokrywać i modelować tułów od bioder, aż do piersi. Konstrukcja gorsetu wykonana jest z metalowych elementów oraz zapinana jest z przodu przez co materiał się nie marszczy.

Przede wszystkim gorset powinien mieć solidne zapięcie z przodu co pozwala na szybkie zakładanie i ściągnie. Pewnie zastanawiasz się po co gorset ma sznurowanie na plecach. Otóż ma on zredukować obwód korpusu oraz indywidualnie regulować natężenie ścisku. Gorset, który powinien idealnie kształtować nasze ciało powinien mieć sznurowanie umieszczone w połowie swojej długości.

Noszenie gorsetu

Nie jesteś pewna, czy powinnaś zdecydować się na gorset? Cóż żadna z nas nie jest, jednak jeśli zależy Ci na mocnym podkreśleniu talii i pięknym wyeksponowaniu biustu – gorset jest dla Ciebie!

  1. Gorset zredukuje Twoją talię oraz wspomoże osiągnięcie pożądanego kształtu klepsydry.
  2. Jego głównym zadaniem jest podciąganie, modelowanie oraz podnoszenie biustu. Stanowi silne oparcie zarówno dla małych jak i dużych piersi.
  3. Możesz być zaskoczona, ale gorset poprawia postawę, prostuje kręgosłup i sprawia, że nasz chód staje się bardziej kobiecy.