Zamówiłaś online upatrzone skórzane buty i okazały się za małe? Jednak są tak piękne, że nie chcesz ich zwrócić? Podpowiemy Ci, jak je zatrzymać i czuć się w nich wygodnie! Poznaj kilka sposobów na rozciągnięcie zbyt małych butów.

Grube skarpety

Choć może wydać się to absurdalne, spróbuj na siłę włożyć stopę ubraną w grubą skarpetę do buta. Zacznie wydzielać się ciepło, które naturalnie oddziaływuje na skórzane buty. Staną się elastyczne, dzięki czemu rozciągną się.

Alkohol

Spirytus doskonale pomoże Ci rozciągnąć buty, tym bardziej, jeśli są z naturalnej skóry. Ten sposób stosuj, jeśli buty są koloru czarnego i masz pewność, że nie zmienią koloru. Namocz wacik spirytusem i włóż wewnątrz buta. Po pewnym czasie buty zmiękną.

Woda

Buty z naturalnej skóry możesz zmiękczyć parą wodną. Zagotuj wodę w garnku i trzymaj buty kilka minut nad wrzącą wodą. Kiedy zauważysz, że skóra jest wilgotna, załóż je na nogi i spróbuj pochodzić chwilę po domu. Skórzane buty naturalnie dopasują się do stopy.

Lód

Woda w trakcie zamarzania zwiększa swoją objętość. Wlej wodę do zamykanych torebek po czym włóż je do butów. Następnie umieść buty w zamrażarce na 24 godziny. Woda w woreczkach zamarznie, lód powinien rozepchać buty.

Specjalistyczne preparaty

Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty, przed ich użyciem zapoznaj się z zaleceniami producenta. Użycie ich jest bardzo proste, ponieważ występują w aerozolu. Miej na uwadze, że odpowiednie preparaty przeznaczone są do odpowiedniego rodzaju obuwia.

Zobacz botki w stylu gwiazd! Nakręć się na jesień!