diamenty-marilyn

Makijaż i fryzura

Włosy

Wiecie, że najsłynniejsza blondynka na świecie była naturalnie brunetką? To zmiana fryzury przyczyniła się do jej wielkiej kariery. Złotą platynę na głowie uzyskiwała dzięki stosowaniu nadtlenku wodoru. Dziś nie stosuje się już tej metody. Aby uzyskać idealne loki zawsze spała z wałkami na głowie.

Usta

Słynęła z czerwonych ust, niewielu jednak wie, że idealny odcień uzyskiwała łącząc aż 5 kolorów szminek. W 2012 roku firma MAC stworzyła 5 nowych odcieni inspirowanych gwiazdą – upamiętniając tym samym 50. rocznicę śmierci Marilyn.

Kocie oko

Kolejny znak rozpoznawczy. Myśląc o Marilyn widzę czerwone usta, pieprzyk i podkreślone oko. Do podkreślania używała kredek w kolorze czarnym i brązowym, dodatkowo wydłużała kreskę robiąc klasyczną jaskółkę.

Cera

Gwiazda myła twarz 13 razy dziennie boją się wyprysków! Do nawilżania cery używała nadal dostępnego na rynku kremu nawilżającego 8h Elizabeth Arden. Twarz rozświetlała stosując pod podkład… wazelinę kosmetyczną.

Styl

MM miała doskonałą figurę i wiedziała jak swoje auty dodatkowo uwydatnić. Nosiła opinające ciało sukienki, niemalże szyte na niej.
Poprzez wiązanie bluzek w talii, zwężała ją optycznie tworząc w ten sposób figurę klepsydry.

Dżinsami z wysokim stanem podkreślała biodra. Nie była zbyt wysoka, dlatego często nosiła buty na obcasie. Ciekawostką może być też to, że celowo skracała słupek jednej szpilki, by jej biodra podczas chodzenia bardziej się kołysały. Swoje kobiece kształty podkreślała też nosząc bluzki z dekoltem w serek lub dzięki całkowitym odkrywaniu ramion.

„Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” – śpiewała w jednej z komedii. Sama najczęściej wybierała bogato zdobioną biżuterię w stylu glamour.

Wypadałoby też wspomnieć w jakich czasach żyła Marilyn. Podczas gdy półki świeciły pustkami, a przeciętny zjadacz chleba mył włosy wykorzystując kurze jajko i zioła – ona była prawdziwą ikoną. I poprzez stosowanie swoich trików zmieniała się w gwiazdę przez duże G. Trzeba przyznać, że była naprawdę wyjątkową kobietą.