Każdy, kto widział choć jedną część serii „Jurassic Park”, poczuje dreszczyk emocji w parku ruchomych dinozaurów. Umieszczone w niesamowitej leśnej scenerii modele zaskoczą głośnym rykiem, nagłym ruchem czy wypuszczoną z paszczy parą albo wodą.

Park dinozaurów

Park dinozaurów jest miejscem rozrywki, zabawy i nauki. Wielbiciele dinozaurów mogą zobaczyć swoich ulubieńców w naturalnej wielkości – są tu ichtiozaury, pterozaury, groźne Tyranozaury Rexa, długoszyjne Diplodoki, Stegozaury z mózgiem wielkości orzecha włoskiego, najmniejsze z dinozaurów Kompsognaty i innych prehistoryczne stworzenia. Dzięki wizycie w parku, mały i duży wycieczkowicz przeniesie się do odległej ery mezozoicznej, pozna kolejne epoki, zmiany, jakie zachodziły na Ziemi i w końcu doprowadziły do wymarcia tych sympatycznych stworzeń. Organizatorzy takich miejsc zadbali, by były one atrakcyjne pod względem wizualnym i praktycznym – lekcję historii, biologii i geografii można odbyć w terenie.

W sąsiedztwie parków z dinozaurami znajdują się też inne atrakcje, dzięki którym można spędzić w danym miejscu cały dzień. Są i parki linowe, i place zabaw, można pojeździć kolorową ciuchcią albo szukać złota. Można odwiedzić mini Zoo albo wstąpić do kina na krótki film, podczas którego wszystkie nasze zmysły doznają bodźców. W kompleksie parku można także zjeść większy lub mniejszy posiłek. Dzięki temu takie miejsce powinno się znaleźć w planach weekendowych lub wakacyjnych wypadów – jest okazją do spędzenia ciekawego i pełnego przygód dnia.