pielęgnacja ust

Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego nasze usta tak szybko się wysuszają i pękają mimo iż staramy się o nie odpowiednio dbać? Wpływ na ich stan ma przede wszystkim brak gruczołów potowych i łojowych, a co za tym idzie upośledzona bariera chroniąca je przed utratą wilgoci. Z tego też powodu, wraz z obniżeniem się temperatury powietrza, nie powinnyśmy zapomnieć o nawilżeniu i odżywieniu delikatnych ust.

Pielęgnacja ust a niska temperatura

Największym błędem przez nas popełnianym niemal nagminnie jest oblizywanie ust w momencie, gdy czujemy, że są one suche. Dlaczego? Ponieważ nasza ślina ma ogromny wpływ na utratę wilgoci i to ona w głównej mierze sprawia, że usta są spierzchnięte i pękają. Dodatkowo zawarte w niej enzymy doprowadzają do sytuacji, gdy odczuwamy dyskomfort ze względu na szczypanie, pieczenie oraz podrażnienia.

Wniosek z tego jest bardzo prosty – aby móc cieszyć się gładkimi i nawilżonymi ustami, należy o nie dbać dzięki dedykowanym im kosmetykom.

Peeling ust, to od niego rozpocznij pielęgnację

Popełniane przez nas błędy mogą doprowadzić do przesuszenia ust oraz ich mocnego podrażnienia. Z tego też powodu nasza domowa pielęgnacja powinna składać się z kilku kroków. A pierwszym z nich powinien być peeling. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób pozbędziemy się starego i martwego naskórka. Możesz wykorzystać do tego gotowe produkty dostępne w sklepach lub wykonać samodzielnie taki kosmetyk przy pomocy miodu, cukru i oliwy z oliwek.

Codzienna pielęgnacja ust zimą – odpowiednie nawilżenie

Produktem, bez którego nie można zadbać o swoje usta jest balsam ochronny w pomadce lub w formie masełka. Niska temperatura, wiatr oraz nasze częste oblizywanie spierzchniętych ust to przepis na katastrofę. Z tego też powodu w naszej kosmetyczce nie może zabraknąć balsamu ochronnego, który poradzi sobie nawet z najbardziej podrażnionymi ustami.