boho

Kobieca, niezobowiązująca fryzura w stylu boho jest czymś pomiędzy beach style a glamour. Boho jest dopracowana, ale lekka i wdzięczna. Pasuje do większości letnich stylizacji – zwiewnych sukienek, kwiecistych wzorów i ubiorów w stylu hippie.

Kontrolowane niedopracowanie

Podstawą fryzur w stylu boho są miękkie, ogromne loki i lekko pofalowane włosy. Cała fryzura ma być czesana wiatrem, ale bez zbytniego nieładu, jak w przypadku beach style. Jeżeli Twoje włosy są z natury proste i śliskie, musisz postarać się o to, aby loki wyglądały maksymalnie naturalnie. Silnie utrwalające preparaty i zbyt mocny skręt albo pofalowanie włosów jest już innym stylem! Boho jest uosobieniem dziewczęcości i natury – w końcu blisko mu do natury.

Dodatki do fryzury

Fryzura w stylu boho kocha dodatki. Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju opaski na całą głowę, chusty i kapelusze. W boho królują kwiaty, więc takie elementy mogą pojawić się również na ozdobach do włosów. Do tego typu fryzur pasują również świeże kwiaty, które wplecione są we włosy. Ozdobą samą w sobie są również warkocze na rozpuszczonych włosach.

Inspirowane warianty

Jeżeli klasyczna fryzura w stylu boho znudziła Ci się, możesz poszaleć trochę i wyczarować coś inspirowanego tym stylem. Wystarczy więcej warkoczy, których, jeżeli są robione luźno, końce koniecznie muszą być wolne – to kwintesencja stylu boho. Jeżeli chcesz, to możesz zapleść koronę z całych włosów lub zrobić plecionkę – Twoje włosy wciąż będą w stylu, ale nieco wygodniejsze.