krem do cery tłustej

Każdy rodzaj skóry jest inny i wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która pomoże wyrównać pH oraz zadba o jej barierę hydrolipidową. Jedną z bardziej wymagających i kapryśnych jest skóra tłusta, która niezależnie od ilości wydzielanego sebum również potrzebuje nawilżenia. Zadbaj o swoją problematyczną cerę i stosuj tylko kosmetyki pozytywnie wpływające na jej stan.

Pielęgnacja cery tłustej

Z cerą tłustą przede wszystkim zmagają się osoby młode, będące w wieku dojrzewania. Wynika to z mocnych zaburzeń gospodarki hormonalnej, a w szczególności, z nadprodukcją hormonów męskich, czyli androgenów. Nie oznacza to, że problematyczna cera tłusta nie może dotyczyć również osób dorosłych.

Cechą charakterystyczną skóry tłustej jest nadmierna produkcja sebum, nadmierne świecenie się oraz ziemisty odcień cery. Zauważalne są również na powierzchni skóry zamknięte i otwarte zaskórniki oraz rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, czyli tak zwane pory. Co ważne, ten rodzaj cery nie wykazuje żadnych reakcji na zmiany w warunkach atmosferycznych. Oprócz tego, posiadacze skóry tłustej mogą być zadowoleni, ponieważ oznaki starzenia się, występują u nich dużo później i są spowolnione.

Zadbaj o swoją tłustą cerę

Aby twoja tłusta cera wygląda zdrowo i promiennie, musisz o nią odpowiednio zadbać. I chociaż nie jest to prosty i krótki proces, warto wiedzieć nieco więcej na jego temat. Dzięki dobrej pielęgnacji domowej, w znacznym stopniu możesz poprawić kondycję skóry. Skup się przede wszystkim na dokładnym i skutecznym oczyszczaniu oraz regularnym złuszczaniu naskórka. Dla wszystkich posiadaczy skóry tłustej w szczególności polecamy kosmetyki o lekkich formułach, nie powodujące dodatkowego błyszczenia się.

Jak dobrać krem do cery tłustej?

W pielęgnacji cery tłustej główną rolę odgrywa przede wszystkim nawilżenie. I chociaż jest to sprawa oczywista, wiele osób borykających się problematyczną cerą wybiera kosmetyki matujące, posiadające aktywne składniki mogące doprowadzić do przesuszenia. Oznacza to, że zamiast załagodzić problemy, sprawiasz, że efekt będzie zupełnie odwrotny. Przesuszona cera zacznie produkować większe ilości sebum, co doprowadzi do powstawaniach nowych niedoskonałości i kolejnych powikłań.

Zatem w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć kosmetyków o działaniu regulującym, które wspomogą pracę gruczołów łojowych, przy okazji nie uszkadzając warstwy hydrolipidowej.

Jaki w takim razie powinien być krem do cery tłustej? Lekki i regulujący, a przy okazji o matowym wykończeniu. Nie pozwól, by Twoja skóra straciła naturalny blask, a Ty radość z codziennego makijażu. Dzięki dobrze dobranym składnikom w kosmetyku, będziesz mogła cieszyć się świeżą skórą cały dzień.