ochrona przeciwsłoneczna

Lato, słońce i piękna pogoda to idealny czas na kąpiele słoneczne. Niestety nie zawsze są odpowiednie dla naszej skóry, ponieważ negatywny wpływ promieni słonecznych może prowadzić do oparzeń słonecznych lub przebarwień. Jak im zaradzić? Jakich kosmetyków nie powinno zabraknąć w Twojej kosmetyczce? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu!

Letnia kosmetyczka – czego nie powinno w niej zabraknąć

Opalona skóra to coś o czym marzy wiele kobiet. Dla jednych sposób na brązową skórę to wizyta w solarium lub stosowanie balsamów brązujących. Dla innych to opalanie nad jeziorem lub w przydomowym ogródku. Niezależnie od tego w jaki sposób chcesz przyciemnić tonację swojej skóry, powinnaś pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie, gdy wystawiasz ciało na bezpośredni kontakt z promieniami UVA i UVB.

Kompletując swoją letnią kosmetyczkę, oprócz odświeżającej mgiełki do ciała, bibułek matujących i wodoodpornego tuszu, nie powinno w niej zabraknąć kosmetyków przeciwsłonecznych. I to zarówno tych do ciała, jak i twarzy.

Dobry krem z filtrem

Krem z filtrem do twarzy to kosmetyk całoroczny. Niezależnie od tego, czy za oknem pada śnieg, czy świeci słońce – na Twojej twarzy nie powinno zabraknąć warstwy ochronnej w postaci kremu z wysokim SPF.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym powinien być przede wszystkim lekki i nie lepiący się. Jeśli na co dzień stosujesz podkład lub krem BB, dobrze by stosowany przez Ciebie kosmetyk z SPF nie bielił skóry i jej nie zapychał.

Balsam z SPF do ciała

Balsam do opalania powinien być nakładany przed kąpielą słoneczną, ponieważ promieniowanie słoneczne uwalnia w skórze wolne rodniki, a same promienie w szybki sposób docierają, aż do skóry właściwej, niszcząc włókna kolagenowe prowadząc do powstania zmarszczek głębokich oraz przyspiesza proces starzenia.

Pielęgnacja przeciwsłoneczna powinna być elementem Twojej codziennej rutyny. Dzięki odpowiednim produktom Twoja cera będzie promienna i zdrowa.