higiena pracy

higiena pracy

Idąc do salonu kosmetycznego raczej się nad tym nie zastanawiamy, ponieważ wydaje nam się to podstawą. W szczególności w takich miejscach wydaje się to oczywiste. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli jeszcze nie spotkałaś się z kosmetyczką, która nie dba albo nie zna zasad higieny, to masz szczęście!

Po czym poznać, czy w salonie, do którego zazwyczaj chodzisz, przestrzegane są zasady higieny?

1. Podczas, każdej czynności, jaką wykonuje kosmetyczka, zwracaj uwagę na to czy stosuje się do zasad higieny

2. Czy w wyposażeniu salonu jest sterylizator? To właśnie do niego po każdym użyciu, mają trafiać narzędzia, których używa kosmetyczka, czyli pilniki, główki od frezarki itd.

3. Pamiętaj, że drewniane patyczki do odpychania skórek oraz separatory używane do pedicure są jednorazowego użytku i powinny być odpakowane z folii dopiero podczas wykonywania zabiegu.

4. Kosmetyczka podczas zabiegu powinna mieć na dłoniach rękawiczki lub jeśli nie jest to możliwe dokładnie zdezynfekowane ręce, o czym powinna Cię powiadomić.

5. Używanie cążków, nożyczek, kopytek i innych narzędzi bez wcześniejszej dezynfekcji jest niedopuszczalne.

Czy w salonie kosmetycznym można się czymś zarazić?

Tak. W salonie kosmetycznym może znajdować się wiele zarazków i bakterii. Ponieważ wykonywane są zabiegi na skórze, włosach i paznokciach. Można się zarazić m.in. żółtaczką, dlatego czujność jest wskazana!

 

beamazing!