manicure

manicure

Manicure da się zrobić na niezliczoną ilość sposobów. Dowolnie łączymy zdobienia, techniki wykonania, kształt paznokci czy narzędzia do jego wykonania. Do wykonania zdobień manicure wykorzystujemy obecnie różnego rodzaju stemple, winylowe szablony, naklejki, błyskotki i technikę free hand. Bardziej odważne dziewczyny wykonują jednak śmielsze zdobienia. Ciekawe, czy Wam się spodobają 😉

Manicure bąbelkowy

Kontrowersyjny, budzący skrajne emocje, dla niektórych dziwaczny – manicure bąbelkowy zaskoczyło już w pierwszym momencie od pojawienia się. Technika polega na nałożeniu dużej ilości żelu na płytkę tak, aby utworzyła ona kulkę. Nie ma nic związanego z jakąkolwiek klasyczną formą manicure. W naszej ocenie jest też bardzo niewygodny, ale… o gustach się nie dyskutuje 😉

manicure

źródło: www.pinterest.com

Paznokcie z futrem

Zupełnie odbiegający od każdej wizji manicure. Polega na tym, że na płytkę dokleja się kawałek futerka. Im włosie jest dłuższe, tym ciężej przeoczyć takie zdobienie. Zastanawia nas funkcjonalność tej metody, a najbardziej proces mycia rąk. Ale znów – o gustach się nie dyskutuje. Uważamy natomiast, że manicure idealnie nadaje się do chwilowych charakteryzacji!

manicure

źródło: www.pinterest.com

A może pompony?

Ta metoda już bardziej przypomina tradycyjne zdobienia. Płytka paznokcia zachowuje naturalny kształt, a ponadto możliwe jest pomalowanie jej w standardowy sposób. „Wartością dodaną” do tego typu kreacji jest mały pomponik przymocowany przy skórkach. W niektórych wariantach pomponik powstaje za pomocą lakieru bądź żelu o paznokci, ale może być też tradycyjny, przyklejony na przykład za pomocą kleju do paznokci.

manicure

źródło: www.pinterest.com

Oczywiście wszystkie powyższe zdobienia należą do osobistych preferencji osoby, która się na nie decyduje. Jeżeli wolisz jednak tradycyjne rozwiązania, warto powierzyć swoje paznokcie profesjonalistce, która poza zdobieniem zajmie się odpowiednim przygotowaniem paznokci. Polecamy Wam dziewczyny z Salonu Piękne Ciało – koniecznie zapoznaj się z ich pracami pod adresem www.salonpieknecialo.pl/kosmetyczka-opole/nasze-prace/.