Naturalny peeling, salon kosmetyczny kraków, http://magiadayspa.pl/

Tak jak już wspominałam w ostatnim artykule o przepisach na naturalne peelingi do ciała – temat jest bardzo obszerny, istnieje wiele fajnych i dobrych przepisów na takie peelingi, dlatego podzieliłam go na części. I dzisiaj właśnie przedstawię Wam kolejne, drugą już część tej serii. Zapraszam do dalszej lektury.

Peeling z pomarańczy:

Na początek dokładnie umyj jedną pomarańcze, następnie obierz ją delikatnie ze skórki. Miąższem z pomarańczy nacieraj wcześniej oczyszczoną skórę twarzy przez około 5 minut. Następnie pozostaw przez kolejne 15 minut, po tym czasie zmyj dokładnie letnią wodą. Peeling można także stosować na poszczególne partie ciała, nie tylko na twarz.

Peeling owocowo – warzywny:

A to już dosyć bardziej skomplikowany peeling, ale bardzo mocno odżywczy i wzbogacony w wiele wartościowych witamin. Do jego wykonania będziesz potrzebowała takich warzyw i owoców jak:
– cytryna
– kiwi
– ogórek
– pomidor
– pomarańcza
– grejpfrut

W ilości: wszystkie po jednym obranym plasterku. Następnie dodaj do tej mieszanki pół szklanki kryształów alg morskich. To wszystko dokładnie wymieszaj na lejącą się papkę, z użyciem miksera. Tak przygotowaną papkę nałóż na dokładnie oczyszczoną twarz i masuj przez 5 minut. Po upływie 5 minut pozostaw jeszcze do wyschnięcia przez 15 minut, na koniec zmyj dokładnie letnią wodą.
Peeling z migdałów:
Potrzebne składniki to jedna łyżeczka posiekanych na drobno migdałów. 2 łyżeczki jogurtu naturalnego i jedna łyżeczka miodu. Zamiast migdałów można także użyć orzechy włoskie.  Aby przygotować peeling wystarczy wszystkie składniki ze sobą połączyć i delikatnie utrzeć, nakładając na ciało delikatnymi ruchami. Pozostawić na chwilę do wyschnięcia, następnie – jak zawsze – dokładnie spłukać letnią wodą.

Na dzisiaj to wszystkie przepisy. Korzystajcie z nich, bo są naprawdę dobrodziejstwem dla naszej skóry!
Bez wątpienia są znacznie lepsze od drogeryjnych propozycji z dodatkiem chemii. Tutaj mamy samą naturę, wszystko naturalne i zdrowe, w dodatku za niskie pieniądze, więc warto 🙂 Dajcie znać czy znacie jeszcze jakieś przepisy na naturalny peeling, których tutaj nie umieściłam, i powiedzcie, który z nich jest waszym zdaniem najlepszy.

Do usłyszenia niedługo!

Naturalny peeling, Fryzjer Warszawa, Fryzjer Kraków, http://www.berendowicz-kublin.pl/

fot. onas.yasmeen.pl