krem bb

Obecnie, jednym z najbardziej popularnych kosmetyków do makijażu jest krem BB. Łączy on w sobie wszystkie najlepsze cechy pielęgnacyjnego kremu oraz podkładu. Czym jest ten kosmetyk? Jak go stosować? Na te i na inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule!

Co znaczy BB?

Skrót BB oznacza Blemish Balm lub Beauty Balm. Zwroty te stosowane są na przemiennie, ponieważ w wolnym tłumaczeniu oznaczają krem upiększający lub krem na niedoskonałości. Chociaż nazwa tego wyjątkowego produktu jest angielska, to powstał on w Niemczech, natomiast to azjatyckie rynki go rozpowszechniły na cały świat.

Jako, że Azjatki słyną z naturalnej urody, młodego i promiennego wyglądu oraz gładkiej skóry, ich zachwyt nad kremem BB spotkał się z uznaniem i aprobatą. Podobno te atrybuty urodowe zawdzięczają właśnie temu kosmetykowi.

Jakie właściwości ma krem BB

Krem BB to niezwykle uniwersalny kosmetyk. Wykorzystuje się go na wiele sposobów, ze względu na właściwości przez niego posiadane.

Do najważniejszych zaliczyć można:

  • stosowanie go przy każdym typie skóry, ponieważ łagodzi podrażnienia, nie wysusza, nawilża, koi i łagodzi,
  • brak dodatkowego produktu nawilżającego, gdyż posiada on wystarczającą liczbę składników nawilżających,
  • krem i podkład w jednym,
  • właściwości ochronne ze względu na cenne witaminy oraz minerały zawarte w składzie,
  • zakrycie cieni oraz zaczerwienień na twarzy.

Krem BB a podkład

Krem BB jest delikatniejszą i subtelniejszą wersją podkładu. Kosmetyki BB wykorzystywane są zarówno jako fluid, jak i nawilżający krem o lekkim kryciu.

To właśnie poziom krycia dla jednych jest plusem, dla drugich minusem. Wszystko zależy od tego na jakim efekcie nam zależy. W połączeniu z podkładem będzie stanowić makijaż o właściwościach pielęgnacyjnych.