makijaż

Wet look jest bardzo podobny do techniki strobingu. Strobing jest techniką, za pomocą której modelujemy twarz światłem, a nie tak jak zwykle – bronzerem i różem. W 2015 roku mówiono, że ta technika wyprze tradycyjne modelowanie, jednak tak się nie stało. Czym więc jest technika wet look?

Trochę teorii

Technika pochodzi z Korei, gdzie aktorki używają jej, aby wyglądać młodo i świeżo. Taki sposób makijażu daje złudzenie maksymalnego nawodnienia skóry twarzy. Twarz wygląda młodo, zdrowo i świeżo – jak twarz nastolatki. Chociaż – jeżeli przesadzimy z rozjaśniaczem, nie będzie to wyglądało za dobrze. Tak czy inaczej – przed przystąpieniem do tego makijażu trzeba porządnie nawilżyć twarz.

Jak to się robi?

Oryginalnie w Korei używa się specjalnego kremu, który miesza się z każdym późniejszym, użytym do makijażu kosmetykiem. Jeżeli nie mamy takiego kremu, możemy spokojnie użyć wazeliny – tak czy inaczej skóra będzie się troszkę kleiła, więc makijaż nie jest polecany osobom, które nie lubią takiego efektu. Używamy normalnego podkładu, który mieszamy z mała ilością specjalnego kremu/wazeliny. Następnie używamy rozjaśniacza, najlepiej w kremie i również mieszamy go z bazą przed nałożeniem na twarz. Rozjaśniacz nakładamy na kości policzkowe, nad i pod brwi, na czoło, trochę na nos i brodę a także na łuk kupidyna. Na powieki nakładamy perłowy cień, a jako różu używamy pomadki do ust, albo różu w kremie. Wszystkie kosmetyki mieszamy z wcześniejszą bazą. Resztę makijażu wykonujemy już tak, jak zwykle – nakładamy eyeliner, konturujemy brwi. Jako makijaż ust poleca się ombre. Baza, której używamy do tego makijażu, jest jak klej, który łączy ze sobą wszystkie kosmetyki – dlatego jest ważny w tej technice. Jeżeli nie chcesz, żeby twarz nadmiernie się kleiła – spróbuj pominąć ten krok.

Usta ombre

Usta pomalowane w ten sposób są idealnym dopełnieniem do makijażu typu wet look. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby usta były odpowiednio nawilżone – jeżeli masz tendencję do suchych skórek, efekt może nie być zadowalający. Na usta nanieś korektor, aby zatrzeć naturalną linię warg. Następnie na środek ust nanieś pomadkę w naturalnym kolorze, na przykład soczysty róż, który będzie tylko delikatnie transparentny. Palcem delikatnie rozetrzyj linię pomadki, dotykając punkt przy punkcie. Idealny makijaż ust gotowy – dzięki niemu będziesz wyglądała maksymalnie naturalnie i dziewczęco.

Na filmiku zobaczcie, jak to wygląda. Jeżeli nie znacie języka – to nic, z pewnością zrozumiecie, o co chodzi.