O tym, że aloes ma zbawienny wpływ na naszą skórę wiadomo od bardzo dawna. Jest prawdziwą bombom witaminową, która potrafi odżywiać i nawilżać, ponieważ jego liście zawierają w swoim składzie liczne minerały. Na rynku można znaleźć niezliczoną liczbę produktów zawierających ekstrakt z aloesu – kremy, balsamy, toniki lub maseczki. Te ostatnie możemy wykonać samodzielnie w domu, dlatego nie zwlekaj i przeczytaj nasz wpis!

Co to jest aloes?

Roślinka ta jest niezwykle popularna wśród zapalonych domowych ogrodników. Bardzo prosta w pielęgnacji, nie przysporzy nikomu kłopotu dlatego jest ona odpowiednią rośliną doniczkową dla wszystkich zapominalskich. W związku z czym aloes to nie tylko piękna ozdoba, ale również źródło wielu cennych składników wspomagających codzienną pielęgnację.

Maseczka aloesowa

Odżywiona i rozświetlona cera to marzenie niemal każdego. Aby ją uzyskać nie wystarczy posmarować jej kremem i oczekiwać cudów. Musimy pamiętać o dogłębnej ingerencji, która pozwoli nam uzyskać zamierzony efekt. Jednym ze sposobów na piękną cerę jest stosowanie regularnie maseczek z aloesem. Jeśli w domu posiadasz tę roślinkę nie zastanawiaj się dłużej, tylko przeczytaj nasz sposób na domową maseczkę.

Jedyne czego potrzebujesz, by wykonać zabieg to:

  • 3 świeże liście aloesu,
  • pół litra przegotowanej wody.

Kiedy masz już wszystko przygotowane, zabierz się za następne kroki:

  1. Wyciśnij z liści miąższ. Możesz wykorzystać do tego łyżeczkę lub nożyk. Pamiętaj, by robić to bardzo delikatnie, tak by nie naciąć liścia.
  2. Kiedy miąższ jest już przygotowany wymieszaj go dobrze z wodą. Po uzyskaniu jednolitej masy nałóż całość na twarz, dekolt i szyję. Pozostaw do wyschnięcia na 20 minut.
  3. Po upłynięciu czasu zmyj substancję letnią wodą. Nałóż następnie ulubiony krem i ciesz się cudownie miękką cerą.

Maseczka z aloesu to naprawdę prostu sposób na uzyskanie rewelacyjnych efektów. Jest ona szczególnie poleca dla posiadaczek suchej i matowej cery.