Miękka skóra, czyste paznokcie, odsunięte skórki – to kilka cech pięknych i zadbanych dłoni. Są one naszą wizytówką, która potrafi bardzo dużo powiedzieć o człowieku. Dla wielu dłonie są wyznacznikiem tego z kim mamy do czynienia. Jeśli chcemy by traktowano nas poważnie, pamiętajmy by nasze paznokcie i skóra była zawsze wypielęgnowana. Niezależnie od tego na jakim stanowisku pracujemy dłonie to coś o co zdecydowanie warto dbać.

Jak dbać o dłonie

Dzięki dłoniom możemy wykonywać najróżniejsze czynności. Codziennie są one narażone na wpływ szkodliwych warunków zewnętrznych, które mogą naruszyć wrażliwą skórę. Słońce, wiatr, zmiany temperatury oraz kontakt z detergentami – każdy czynniki wpływa na wygląd dłoni. Duży wpływ na jakość skóry ma jej specyficzna budowa, ponieważ strona dłoniowa pozbawiona jest gruczołów łojowych. Oznacza to, że nasze dłonie pozbawione są naturalnej bariery lipidowej, która odpowiedzialna jest za ochronę. Jest to szczególnie ważne w przypadku bardzo szczupłych osób, które pozbawione są tkanki tłuszczowej.

Piękne dłonie

Piękne dłonie to symbol zadbanych ludzi. Z pewnością ich wygląd zależy od naszej wytrwałości i zrozumienia, że jest to skóra bardzo wymagająca. Choć nie zawsze mamy czas, by wykonać cały zabieg pielęgnacyjny, warto pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym będziemy mogli chwalić się pięknymi dłońmi.

Zatem od czego powinnaś rozpocząć rytuał pielęgnacyjny?

  1. Mycie rąk to podstawa. Szczególnie teraz, gdy musisz pamiętać o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych. Dlatego warto zwrócić uwagę na mydło do rąk, którego używasz na codzień. Silne detergenty odkażające mocno wpływają na stan skóry dłoni i z tego też powodu powinnaś wybierać mydła natłuszczające. Bogate w witaminy oraz naturalne oleje mydełka nadbudują zniszczoną warstwę lipidową.
  2. Krem do rąk to twój najlepszy przyjaciel. Bez wątpienia delikatne dłonie potrzebują nawilżenia i odżywienia. Jeśli chcesz mieć piękną skórę na dłoniach musisz smarować je kremami nawet do kilku razy dziennie. Postaraj się dopasować kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Zwróć również uwagę na temperaturę oraz pogodę, która wpływa na stan dłoni.
  3. Rękawiczki nie tylko w zimne dni! Dbanie o dłonie to nie tylko kremy, balsamy i krótkie paznokcie. To również zabezpieczanie wrażliwe skóry przed wpływem czynników zewnętrznych. Rękawiczki powinnaś nosić do sprzątania, biegania no i oczywiście podczas chłodnych dni. Tylko w ten sposób zachowamy dłonie w jak najlepszym stanie.

Oprócz tych wszystkich zabiegów nie zapominaj o tym, że to co jesz również ma ogromny wpływ na stan dłoni. Zdrowa dieta bogata w witaminy poprawia nie tylko kondycję skóry, ale przede wszystkim ingeruje w strukturę paznokci.

Piękne i zadbane dłonie to nasza wizytówka dlatego powinnyśmy poświęcać im więcej czasu niż robimy to na codzień.