Oryginalność jest pożądana, ale uniwersalność może być łatwiejsza w funkcjonowaniu. Posiadaczki owalnej twarzy dobrze o tym wiedzą. Dlaczego? Kiedy panie o kształcie okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym wciąż mierzą się z frustracją, ponieważ wymarzona fryzura nie pasuje do ich układu i linii twarzy, kobiety o owalnych rysach siadają na fotelu, wybierają cięcie i zawsze wychodzą zadowolone. Jakie są popularne fryzury do owalnej twarzy?

Fryzury do owalnej twarzy – długość

Panie o owalnych rysach nie muszą bać się ostrych cięć, a więc mogą dowolnie eksperymentować. Sam kształt głowy oraz linie twarzy sprzyjają temu, żeby wykonywać asymetrie lub krótkie, chłopięce fryzury, w których i tak wygląda się kobieco i uwodzicielsko.

Kobiety, które lubią zachowawczość, mogą pozostać przy włosach długich lub półdługich, ale i takie wersje mogą zostać poddawane fryzjerskim trickom. Jakim? Long bob jest wciąż modny i bardzo zmysłowy – pozostawia długość, ale odsłania kobiece walory – kark, plecy i szyję. Wskazane są także cieniowania i pazurki, które dodają lekkości i dziewczęcego wizerunku. Nadal modna pozostaje grzywka, która pasuje szczególnie paniom o owalnej twarzy i wysokim czole. Wydaje się, że ten tym cięcia jest wręcz wymagany do wskazanego układu twarzy.

Fryzury do owalnej twarzy – długie, ale nie za długie

Wiele kobiet marzy o długich włosach, którymi można zarzucać i formować rozmaite fryzury. Panie o owalnej twarzy powinny pamiętać, aby nie przesadzać z zapuszczaniem włosów, a już tym bardziej nie zostawiać ich w wersji „lejącej”, czyli prostych, pozbawionych świeżego cięcia i z przedziałkiem na środku. Dlaczego?

Określenie „szarej myszki” jest w przypadku takiego look’u trafne, ponieważ wszystkie walory, wynikające z posiadania owalnej twarzy, tracą znaczenie. Przedziałek na środku optycznie jeszcze bardziej wydłuża urodę, a zbyt długie włosy wydają się ciężkie i nijakie. Odpowiednia długość powinna sięgać maksymalnie łopatek, choć i tak polecane jest finezyjne cięcie.