Chociaż kolor włosów wydaje się być przypisany do cech charakteru i urody właścicielki, to odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Każdego roku styliści zapowiadają trendy fryzur, które w nadchodzącym sezonie będą noszone na wielu głowach. Można się nimi zainspirować i zmienić coś w dotychczasowym look’u. Jakie kolory farb do włosów 2020 rok przyniesie?

Kolory farb w 2020 roku – powrót do technik z przeszłości i naturalność

Kolory farb do włosów 2020 roku to przede wszystkim naturalność. Ta wiadomość ucieszy panie, które gustują w dyskretnych i niewymuszonych odcieniach. Co konkretnie będzie się nosiło?

Moda zatacza koło. Jak się okazuje nie tylko ta odzieżowa. Renesans swojej funkcjonalności czeka w nadchodzącym sezonie, znany sprzed kilku lat baleyage, choć i on doczekał się małej zmiany.

Technika baleyage, która była powszechna kilkanaście lat temu, z biegiem czasu stała się „obciachem” i panie zrezygnowały z niej na rzecz królujących ombre lub sombre. Baleyage zapowiada jednak huczny powrót, choć w świeżej odsłonie. Jakiej? Dobór pasemek nie ma wpływu na naturalnych kolor włosów. Oznacza to, że z modnej techniki mogą korzystać kobiety o jasnych lub ciemnych włosach. Pasemka mają być jednak nieprzerysowane, a jedynie delikatnie zaznaczać urodę właścicielki.

Jakie kolory farb będą proponować styliści w 2020 roku?

Kolory farb do włosów 2020 roku wypierają lubiane do tej pory „wszystkie kolory tęczy”. W modzie fryzjerskiej królować będzie trend „naturalbeauty”, czyli odcienie, zbliżające na naturalnego koloru włosów.

Farba ma odświeżać, a nie maskować – takie jest motto stylistów na ten rok i takich sugestii będzie można się spodziewać, siadając na fryzjerskim fotelu.

Kolory mają być spójne z urodą właścicielek, dlatego zarówno chłodne jak i ciepłe palety barw są pożądane. Blondynki, zamiast sztucznej platyny powinny postawić na odcienie miodowe, bursztynowe i złociste. Brunetki natomiast powinny podążać za organicznymi kolorami kasztanu, mahoniu lub orientalnego kakao i cynamonu.