kiedy jesc owoce i warzywa

kiedy jesc owoce i warzywa

Pewnie nie raz zastanawiałaś się o jakich porach dnia najlepiej jeść różne produkty?
Przygotowaliśmy małą ściągawkę, która pomoże Ci przygotować jadłospis na cały dzień.
Przeczytaj, kiedy najlepiej jeść niektóre owoce i warzywa!

Owoce

Banany jedzone na lunch lub obiad wzmacniają układ odpornościowy oraz poprawiają kondycję cery. Jednak, gdy zjemy je zbyt późno np. na kolację w naszym układzie pokarmowym utworzy się śluz i powstaną zaburzenia trawienia.

Jabłka najlepiej jeść na śniadanie, ponieważ obniża się wtedy poziom cukru we krwi oraz poziom złego cholesterolu. Z kolei jedzone na kolację zwiększają ilość kwasu żołądkowego oraz są ciężkie do strawienia ze względu na występującą w jabłkach pektynę.

Pomarańcze najlepiej spożywać między posiłkami, ponieważ poprawia to trawienie i przyspiesza metabolizm. Jednak lepiej zrezygnować z nich rano, by nie podrażnić żołądka.

Orzechy do obiadu? Czemu nie! Zmniejszysz tak ryzyko nadciśnienia tętniczego. Jednak im później tym gorzej. Jedzone wieczorem mogą doprowadzić do przybrania na wadze. Mimo to są zdecydowanie lepsze niż słodycze!

Figi i morele jedz rano do śniadania. Przyspieszysz wtedy swój metabolizm. Wystrzegaj się ich jednak wieczorem, żeby zapobiec niestrawności i problemom z gazami.

Warzywa

Ziemniaki najlepiej byłoby jeść wczesną porą, ponieważ obniżyłyby wtedy poziom złego cholesterolu. Wieczorem lepiej zrezygnować z porcji ziemniaków, bo może to doprowadzić do przybrania na wadze.

Pomidory najlepsze są na śniadanie! Poprawiają wtedy trawienie i przyspieszają metabolizm. Zrezygnuj z nich przy kolacji, bo możesz nabawić się obrzęku żołądka.

Be amazing!