majowka

Majówka już tuż tuż, a ty nie masz planów i nigdzie nie wyjeżdżasz? Wbrew pozorom weekend majowy (szczególnie taki długi, jak w tym roku) może okazać się udręką i straszną nudą!

Warto zadbać o to, by znaleźć sobie podczas jego trwania jakieś ciekawe zajęcia i atrakcje! Ale najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie.

majowka

Majówka w domu

Jeżeli na majówkę zostajemy w domu, może nam grozić nuda. Dlatego przede wszystkim warto dowiedzieć się, czy ktoś ze znajomych również zostaje w miejscu Twojego zamieszkania. Jeżeli tak jest, możecie się umówić na wspólne spędzenie czasu. Im nas więcej tym raźniej!

Maraton z filmami

Super pomysłem jest zorganizowanie maratonu filmowego lub obejrzenie całego sezonu ciekawego serialu na Netflixsie. Wybierzcie coś wspólnie, żeby każdy był zadowolony. Bez problemu znajdziecie filmy w Internecie na różnych platformach. Z pewnością są jeszcze filmy, których nie widzieliście, bo nie było czasu albo możliwości. Majówka to idealny czas na nadrobienie zaległości filmowych (i nie tylko)! Zorganizujcie też ulubione smakołyki, a weekend na pewno będzie udany!
Możecie też wspólnie wybrać się do kina. Oczywiście wcześniej sprawdźcie, czy kino w Waszym mieście jest otwarte.

Sport

Brak planów na majówkę to dobry plan na zorganizowanie domowego obozu sportowego. Jeśli pogoda na to pozwala, spędź jak najwięcej czasu na wolnym powietrzu. Idź na rower, poćwicz na osiedlowej siłowni lub pobiegaj. Jeśli pada wybierz się na zajęcia lub basen albo poćwicz z Chodakowską!

Spacer

Na spacer możesz się wybrać ze znajomymi lub rodziną albo samemu. Idź do parku lub lasu. Odwiedź miejsca, w których dawno Cię nie było albo w których nigdy nie byłeś! Możesz również zabrać ze sobą koc i urządzić piknik. Albo poopalać się, jeśli pogoda na to pozwala.

Gry i zabawy

Gry planszowe i karty wracają do łask. To już nie staromodna rozrywka. W różnych miejscach np. w bibliotekach, kawiarniach możesz bez większego problemu usiąść i grać. Rozrywka tego typu, w szczególności w większym gronie, może się okazać naprawdę udana. Jeśli jesteś w domu, znajdź gry z dzieciństwa i zaproś rodzinę do wspólnej roz(g)rywki.

Have fun!