dress code

Czy istnieje coś takiego jak dress code fryzur? Jaka powinna być fryzura do biura? Czy dopuszczalne są włosy rozpuszczone? I czy można poeksperymentować z dodatkami?

dress code

fot. pinterest.com

Możemy odpowiedzieć krótko: Tak! Wygląd jest ważny także w życiu zawodowym. Chociaż nie powinien mieć wpływu na odbiór naszej osoby. Możemy nie zdawać sobie sprawy, jak często nasi współpracownicy lub klienci zwracają uwagę na nasz wizerunek zewnętrzny. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, by prezentować się dobrze w pracy. Poniżej kilka propozycji.

Włosy rozpuszczone

Włosy nie zawsze muszą być związane. Jednak w sytuacjach służbowych, w szczególności jeśli jesteśmy odpowiedzialni za bezpośredni kontakt z klientem lub zajmujemy ważne stanowisko kierownicze lub dyrektorskie, warto zadbać, żeby nasza fryzura prezentowała się nienagannie i elegancko. Warto jednak wtedy nosić włosy spięte. W innych okolicznościach zawodowych możemy sobie pozwolić na eksponowanie rozpuszczonych włosów.

Kucyk i kok

Kucyk lub kok jako fryzura do biura sprawdzi się idealnie! To najlepsza opcja bez względy na stanowisko, jakie zajmujesz, pod warunkiem, że jest to fryzura kobiety młodej. Należy jednak pamiętać, by nie spinać włosów zbyt rzucającymi się w oczy akcesoriami do włosów. Najlepiej, gdy gumka w ogóle nie będzie widoczna.

Warkocz

Warkocz raczej kojarzy się z wizerunkiem dziewczęcym, niż z wizerunkiem bizneswomen. W szczególności fryzura – dwa warkocze, u żadnej pracującej kobiety, nie będzie spójna z wizerunkiem zawodowym. Jeśli lubisz warkocze, postaw na prostotę. Możesz upleść jeden warkocz z całości włosów, zwracając uwagę na perfekcyjne wykonanie lub zastosować minimalny splot we fragmencie fryzury.

Upięcia

Lubisz eksperymentować z fryzurą i często upinasz włosy? Możesz to robić także do pracy. Wybiera jednak fryzury eleganckie i zadbane, bez wystających włosków, ekstrawaganckich loków i dodatków. Pamiętaj też o dokładnym podpięciu i trwałości fryzury. Jeśli w połowie dnia pracy Twoja fryzura zmieni formę, to możesz mieć problem by ją uratować.

Włosy krótkie

Włosy krótkie, jeśli są zadbane i dobrze rozczesane prezentują się bardzo elegancko. Fryzura na pazia, z zaczesanymi gładko za uszami włosami w połączeniu z klasyczną czarną marynarka i białą koszulą może być bazą wizerunku biznesowego. Włosy bardzo krótkie („męskie”) mają także wiele zalet m.in. w ogóle nie musisz martwić się czy włosy spiąć, czy zostawić rozpuszczone.

Najważniejsze jest jednak, byś czuła się swobodnie. Nieważne, czy idziesz na ważne spotkanie biznesowe, do biura, czy na rozmowę kwalifikacyjną – musisz czuć się bezpiecznie i pewnie!