Panie dwoją się i troją, co ubrać żeby wyglądać szczuplej. Każda chce się przecież podobać, a za pomocą pewnych trików rzeczywiście można w mniejszym lun większym stopniu wyszczuplić sylwetkę. Trzeba jednak poznać zasady, które pozwolą na zwiększenie swojej atrakcyjności i poczucia pewności siebie.

Szczuplejsza dzięki odpowiedniemu strojowi?

Nie trzeba się od razu odchudzać, jedząc jabłko dziennie ani wypacać siódmych potów na siłowni. Wyszczuplić sylwetkę można w bardzo szybki sposób i to bez magicznych tabletek. Są pewne triki, które pomogą nam uzyskać pożądane efekty. Jednym z nich jest noszenie stylizacji w monochromatycznych kolorach. Chodzi tutaj o to, aby od samych butów aż po szyję mieć na sobie wszystko w tym samych kolorze. Jeszcze lepiej będzie, jeśli kolor ten będzie dopasowany do naszego typu urody. Zasada jest taka, aby nosić wszystkie ubrania w wybranym kolorze i w tym samym odcieniu. Można też stworzyć stylizację z ubrań w tym samym kolorze, ale w różnych odcieniach. Alternatywnym rozwiązaniem jest ubranie wszystkich ciuchów w jednakowym kolorze poza jednym w innym. Kolejnym krokiem jest noszenie ubrań z dekoltem w kształcie litery V. Wyszczuplić optycznie sylwetkę pomoże noszenie butów w kolorze spodni i rajstop.

Jak najbardziej mile widziane są pionowe linie, które wyszczuplają sylwetkę. Można je uzyskać za pomocą fasonów ubrań, wzorów czy szali i apaszek. Podwijanie rękawów także daje dobre efekty. Lekkości dodadzą rozcięcia z tyłu czy po bokach spódnicy. To samo dotyczy lekkich rozcięć na plecach i na rękawach. Mankamenty sylwetki można zamaskować ciemnymi kolorami, a tymi jasnymi uwydatnić atuty. Dobrym wyborem będą niezabudowane szpilki. Bardzo ważne jest także to, aby dopasować ubrania. Dobrze jest stawiać na proste kroje, unikając ozdobników. Falbanki i zakładki z całą pewnością nie sprawią, że nasza sylwetka będzie szczupło wyglądała. Tym bardziej, jeśli borykamy się już z nadprogramowymi kilogramami. Stylizacja będzie wyglądała wówczas przytłaczająco od zbyt dużej ilości elementów dekoracyjnych.