keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie zabiegów związanych z fryzjerstwem. Jego celem jest maksymalne odżywienie oraz odbudowa struktury włosów, a także ich wygładzenie. Keratyna, która jest aplikowana na włosy podczas opisywanego zabiegu jest naturalnym budulcem włosów odpowiedzialnym za ich kondycję, a co za tym idzie – również wygląd. Terapia keratynowa jest doskonałą alternatywą dla prostownicy czy też wszelkich preparatów prostujących, takich jak kremy czy żele prostujące obciążające i niszczące włosy.

Co daje brazylijskie prostowanie włosów

Formuła opisywanego zabiegu została opracowana w Brazylii i początkowo była ona kierowana do kobiet z gęstymi i kręconymi włosami, które są zniszczone przez działanie promieni słonecznych i puszą się. Zabieg nazywany oryginalnie Brazylian Blow Out lub też Brazilian Keratin Treatment (BKT) miał na celu wyprostowanie i wygładzenie zniszczonych, skręconych kosmyków oraz ochronę włosów przed działaniem wilgoci i słońca oraz ich negatywnym wpływem. Warto zrobić rozeznanie, żeby cena keratynowego prostowania włosów była na naszą kieszeń.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg jest wykonywany wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Może być przeprowadzony na włosach różnego rodzaju – zarówno puszących się, przesuszonych, farbowanych, trudnych do ułożenia, zniszczonych zabiegami chemicznymi czy też rozjaśnianiem. Preparaty, które są stosowane podczas zabiegu regenerują włosy i trwale je nawilżają oraz dostarczają im niezbędnych składników odżywczych.

Podczas zabiegu preparat jest nakładany na włosy za pomocą rozgrzanego ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosów otwierają się i składniki odżywcze preparatu wnikają w ich strukturę uzupełniając wszelkie ubytki. Dzięki temu struktura włosów zostaje odbudowana. Preparat pozostaje na włosach przez około pół godziny, po czym włosy należy wysuszyć za pomocą suszarki do całkowitego wyschnięcia.

I jeszcze jedno. Należy pamiętać, aby nie farbować włosów przez przynajmniej dwa tygodnie po wykonanej kuracji.