jedrny biust

Ciąża to wyjątkowy czas, podczas którego kobiece ciało zmienia się niemal codziennie. To właśnie po biuście można zacząć obserwować pierwsze objawy ciąży. Jednym z podstawowych objawów jest ich niezwykle wzmożona tkliwość na nawet najdelikatniejszy dotyk. Jak zmieniają się piersi w trakcie ciąży oraz jaka będziesz dla nich najodpowiedniejsza pielęgnacja? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się najważniejszych informacji o biuście w ciąży.

Jaki stanik dla kobiety w ciąży

Okres ciąży dzieli się na trzy trymestry i każdy z nich trwa niemal 3 miesiące.

Na początku zapłodnienia, a następnie rozwijającego się płodu wiele kobiet odczuwa dyskomfort związany z bardzo wrażliwymi brodawkami oraz uczuciem ociężałości biustu. Jest to niemal naturalny objaw, ponieważ biust kobiety zaczyna się powoli przygotowywać do karmienia piersią niemowlęcia. Objawy te najczęściej obserwuje się w pierwszym trymestrze. Jednym ze sposobów na zmniejszenie dokuczających objawów jest zakupienie odpowiedniego biustonosza, który najlepiej dobrać w sklepie oferującym asortyment dla mam. Wybierając stanik kieruj się przede wszystkim swoją wygodą. Zwróć uwagę na to, by nie miał on fiszbin, które z czasem mogą zacząć się wżynać w delikatną skórę. Oprócz tego biustonosz dla kobiety w ciąży powinien być wykonany z elastycznego materiału podtrzymującego biust. Jeśli do porodu zostało Ci jedynie kilka tygodni, warto zaopatrzyć się w biustonosz do karmienia piersią.

Kosmetyki do biustu w ciąży

Wygodna bielizna oraz ubrania dla kobiet w ciąży to nie wszystko. Niezwykle ważne dla kobiecych piersi w ciąży jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, dzięki którym delikatna skóra zachowa sprężystość i gładką fakturę. Takie preparaty przede wszystkim posiadają w swoim składzie substancje aktywne, dzięki czemu opóźniony zostaje proces wiotczenia skóry oraz jej uelastycznienie. Warto podczas poszukiwania idealnego preparatu zwrócić uwagę na to, czy dzięki ich stosowaniu zmniejszymy wrażliwość biustu.

Krem ujędrniający do biustu należy nakładać zgodnie z instrukcją umieszczoną na produkcie. Zazwyczaj należy stosować grubszą warstwę kosmetyku, dzięki czemu wszystkie zawarte w nim składniki będą miały szansę się wchłonąć. Aby efekt był widoczny, warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić również krem zapobiegające powstawaniu rozstępów. Na przestrzeni kilku miesięcy biust może znacznie się powiększyć, a nadmiernie rozciągnięta skóra doprowadzi do pęknięć włókien kolagenowych. Konsekwencją tego są rozstępy.

Jeśli produkt nie jest przeznaczony do stosowania na brodawki, staraj się go nie nakładać na to miejsce. Szczególnie jeśli jesteś już w trzecim trymestrze ciąży. Podczas mycia postaraj się nie przemywać wrażliwej skóry brodawek mydłem, które je przesuszy i doprowadzi do pęknięć.

Pod koniec ciąży wiele kobiet zauważa, że na powierzchni brodawek pojawia się biała, sucha skorupa. Jest nią siarka wyciekająca z piersi, ponieważ organizm zaczyna przygotowywać się do produkcji dla dziecka. Nie czyść jej niczym mocno chemicznym. Zmocz wacik ciepłą wodą i delikatnie przetrzyj wrażliwą część ciała.

W trakcie ciąży należy dbać o każdy centymetr swoje ciała z największą uwagą i szacunkiem. Dzięki systematycznemu stosowaniu konkretnych produktów zapewnimy swojej skórze odpowiednie odżywienie, które opóźni proces wiotczenia oraz utratę elastyczności. Pamiętaj, że po porodzie i wykarmieniu dziecka piersi mogą stracić swój wcześniejszy kształt, a tego byś nie chciała.