skóraJesienią nasza skóra jest dość mocno rozchwiana po lecie, a nagłe zmiany temperatur wcale nie pomagają w regeneracji. Dlatego dziś proponujemy Wam garść tricków, które pozwolą Wam na zachowanie pięknego wyglądu w ten ciężki okres.

  • Cienie pod oczami

Aby oczy wyglądały na wypoczęte, na opuchnięte miejsca możesz przyłożyć schłodzoną łyżeczkę do herbaty i potrzymać parę minut. Pomóc może również plasterek schłodzonego ogórka, bądź okłady ze schłodzonych torebek po herbacie rumiankowej. Możesz też przygotować kompresy z płatków kosmetycznych: nasącz je w naparze z rumianku, wsadź do zamrażarki i zamrożone przetnij w połowie. Połóż je pod oczy i zrelaksuj się.

  • Trądzik i wypryski

Pryszcza zamaskujesz zielonym korektorem. Wklep go w zmianę i rozetrzyj krawędzie, a następnie użyj zwykłego korektora. Opuchliznę wokół wyprysku zniweluje niewielka ilość maści ichtiolowej. Do codziennej pielęgnacji nie używaj kosmetyków przeciwtrądzikowych, ponieważ zawierają one alkohol – zamiast tego użyj naturalnych środków bakteriobójczych, jak np. czosnek lub cytryna. Aby wypryski nie pojawiały się, do wycierania twarzy używaj jednorazowych ręczników papierowych.

  • Suche stopy i szorstkie pięty

Przede wszystkim pamiętaj o regularnym ścieraniu naskórka, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Aby ekspresowo poprawić kondycję stóp, nałóż na nie mieszankę z peelingu enzymatycznego i maski nawilżającej. Owiń stopy folią spożywczą i nałóż skarpetki. Jest to opcja na noc.