pomadka

Zimą zawsze występuje ten sam problem: nasze usta są spierzchnięte, suche i pękają. Nie wyrabiasz z nakładaniem pomadki i zawsze masz przy sobie kilka rodzajów? Sprawdź nasze sposoby, a znacznie ograniczysz jej aplikację! Twoje usta pozostaną miękkie, nawilżone i odżywione.

Piękne usta raz, dwa!

Pierwsze, o co musisz zadbać, to odpowiednie przygotowanie ust. Tak, jak w przypadku skóry, usta będą bardziej podatne na zabiegi pielęgnacyjne po peelingu. Jak go zrobić w przypadku ust? Istnieje na to kilka sposobów. Pierwszym, sprawdzonym trikiem jest delikatne masowanie skóry ust szczoteczką do zębów. Do tego celu użyj czystej, miękkiej szczoteczki. Przez parę minut delikatnie masuj nią usta, zakreślając na wargach delikatne koła. Dzięki temu pozbędziesz się martwego, suchego naskórka, a Twoje wargi będą odpowiednio ukrwione. Drugim sposobem jest zastosowanie cukru i miodu. Ten sposób sprawdzi się bardziej w przypadku mniej spierzchniętych ust. Nałóż na usta miód, a następnie „przyklej” do niego drobne ziarna cukru. Peeling z zastosowaniem miodu i cukru możesz wykonać dwojako: albo masując usta palcem, albo pocierając wargi, jak w przypadku pomadki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę – miód odda Twoim ustom swoje składniki, dzięki czemu już na tym etapie zadbasz o ich nawilżenie.

Po peelingu czas na regenerację ust. Tak, jak w przypadku peelingu, idealnie do tego celu nada się miód. Produkt słynie ze swoich właściwości nawilżających i regeneracyjnych, więc polecamy stosowanie go nawet codziennie. Jego aplikacja jest bardzo przyjemna i słodka, a to dodatkowy walor. Skutecznym sposobem jest również nałożenie na usta warstwy oliwy  oliwek. Jej użycie nie należy do najprzyjemniejszych, ale uwierz nam – to jeden z najlepszych sposobów na błyskawiczne i długotrwałe odżywienie i nawilżenie ust. Możesz sięgnąć też po olej kokosowy, który już od dawna gości zarówno w naszych kuchniach, jak i kosmetyczkach. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby skóra ust była stal nawilżona. Używaj więc pomadki ochronnej, ale zwróć uwagę na jej skład. Wazelina zawarta w produkcie może i da uczucie nawilżenia, ale będzie ono złudne – jej właściwości zatrzymają wodę w skórze, ale w żaden sposób nie zadbają o jej nawilżenie. W składzie pomadki powinny się znaleźć takie składniki, jak: oleje roślinne, wosk pszczeli, lanolina i gliceryna. Aby szybko poradzić sobie z polepszeniem kondycji ust, możesz też wmasować w nie parę kropli witaminy E.