oczyszczanie

Reakcje alergiczne, skłonność do podrażnień oraz nadwrażliwość na wiele substancji sprawia, że skóra wrażliwa wymaga troskliwego traktowania. Również wybór odpowiednich kosmetyków nie może zostać pozostawiony przypadkowi, ponieważ wiele składników działa szkodliwie na naszą cerę. Zatem jak dbać o tę wymagającą skórę? Czy istnieją sposoby na poprawę jej kondycji? Jeśli szukasz odpowiedzi na te lub na inne tematy, koniecznie sprawdź nasz dzisiejszy wpis.

Skóra wrażliwa – charakterystyka

Głównym powodem złego stanu cery wrażliwej, jest naturalnie słaba warstwa hydrolipidowa lub jej dysfunkcja wynikająca z czynników zewnętrznych. Z tego też powodu nasze działania pielęgnacyjne powinny przede wszystkim skupić się na oczyszczaniu oraz nawilżaniu, które pomogą odblokować naskórek i wzmocnią go dzięki odpowiednim kosmetykom.

Ze względu na upośledzoną warstwę hydrolipidową, skóra wrażliwa reaguje podrażnieniem i przesuszeniem na takie czynniki zewnętrzne jak:

  • suche powietrze,
  • promieniowanie UV,
  • twarda woda.

Skóra wrażliwa na kosmetyki

W przypadku cery wrażliwej nie zda egzaminu oczyszczanie za pomocą wody i mydła. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie wiąże się z podrażnieniami w przypadku każdej skóry. Mydło silnie zaburza równowagę hydrolipidową i kwasowo – zasadową. Co ważne, nie tylko mydło może doprowadzić do alergii, ale również żele do mycia twarzy, które w swoim składzie zawierają silne detergenty, barwniki i kompozycje zapachowe.

Z tego też powodu szczególnie polecanymi kosmetykami do walki ze skórą wrażliwą są te z wysokim stężeniem D – Pantenolu oraz z niskim stężeniem kompozycji zapachowej. Łagodny żele do mycia twarzy to to co potrzebujesz, by Twoja cera wyglądała zdrowo i promiennie.