porada

Pewnie każda z Was zna ten scenariusz: makijaż robiony w pośpiechu, na głowie milion innych spraw i stało się. Wasz puder, róż lub cień do powiek wylądował na podłodze… Pół biedy, jeżeli był zamknięty, bo w prosty sposób można go uratować. Potrzebna Ci porada, jak to zrobić? Zapraszamy do naszego mini – poradnika.

Pokruszony puder lub cień nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też znacznie gorzej się nim operuje podczas makijażu. Aby przywrócić jego dawny kształt i nie tracić na jego jakości i właściwościach, postępuj zgodnie z poniższymi punktami:

  1. Dokładnie pokrusz cały produkt. Upewnij się, że w pojemniczku nie została żadna grubsza grudka produktu, inaczej zniszczy ona cały końcowy efekt.
  2. Do pojemniczka wlej odrobinę alkoholu. Musi to być czysty alkohol – użyj spirytusu. Nalewaj go ostrożnie, aby do produktu nie dostało się za dużo płynu. Możesz się posłużyć łyżeczką bądź pipetą.
  3. Wymieszaj produkty – zrób to dokładnie i ostrożnie. Spirytus musi mieć styczność z każdą najmniejszą częścią produktu.
  4. Wyrównaj poziom produktu i oczyść pojemniczek z zanieczyszczeń.
  5. Delikatnie postukaj pojemniczkiem, aby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza.
  6. Pozostaw produkt na parę minut, następnie chwyć za ręcznik papierowy i odciśnij nadmiar płynu.
  7. Zmień ręcznik i użyj okrągłego przedmiotu o średnicy zbliżonej do pojemniczka, dociśnij przedmiot przez ręcznik.

Zostaw swój kosmetyk na noc do wyschnięcia. Po tym czasie będziesz mogła go spokojnie używać dalej – alkohol wyparuje, a Twój róż, cień czy puder znów będzie miał zwartą strukturę!