fryzjer Kraków

Zupełnie naturalne jest, że zdecydowana większość kobiet nie posiada wielkiej, specjalistycznej wiedzy na temat włosów, ich pielęgnacji czy doboru fryzur. Nieraz powoduje to zniszczenia włosów, ich niekorzystny wygląd i inne przykre skutki, ale wszystko to powinno stracić znaczenie gdy trafi się do dobrego fryzjera. Specjalista taki powinien bowiem potrafić doradzić najlepsze rozwiązania oraz zdziałać prawdziwe cuda.

Magia dobrze dobranej fryzury

Wiele kobiet upiera się przy noszeniu swej fryzury czy malowania włosów na określony kolor, nawet nie wiedząc, że nie jest to dla niej dobre rozwiązanie. Oczywiście najbardziej liczy się zdanie klientki, jednak fryzjer powinien postarać się doradzić najlepsze rozwiązanie. Nie może przy tym argumentować, że „jego zdaniem tak będzie lepiej”. Jego argumentacja musi mieć realne podstawy – twierdzi fryzjer z Krakowa (https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-krakow/). Taki bowiem specjalista powinien wiedzieć, jakie fryzury dodają wagi, a jakie kolory optycznie odmładzają. Nie powinien też bać się doradzać radykalnych zmian swym klientkom. One mają być zachwycone, a stworzenie im fryzury, którą noszą od lat, nie napełni ich euforią.

Zadbać o włosy

Wielu fryzjerów skupia się tylko na doraźnym poprawieniu wyglądu włosów swych klientek, czesząc je, modelując, farbując i strzygąc. Nie wolno jednak zapominać, a szczególnie nie może tego fryzjer, że świetny kolor i cięcie wyglądają dobrze tylko na zdrowych, zadbanych włosach. Kiedy zatem do fryzjera trafia klientka o zniszczonych i przesuszonych pasmach, powinien on poradzić jej, jak ma o nie zadbać, by odzyskały życie i by uchronić je przed kruszeniem się i łamaniem. Dobry fryzjer ma dużą wiedzę o włosach – wie, jak powinna wyglądać najmniej obciążająca dla włosów technika mycia. A także kiedy stosować silikony i jak chronić przed zniszczeniem końcówki. Specjalista w swej dziedzinie powinien także móc zaproponować specjalistyczne zabiegi odżywcze i rewitalizujące, idealnie dopasowane do potrzeb i rodzaju włosów. Po wizycie u niego włosy mają być piękne, a więc także odżywione!