fot. vilout.tumblr.com

Dzisiaj skupimy się na radach dotyczących tego jak naturalnie rozjaśnić włosy. Nie napiszę nic odkrywczego, mówiąc, że chcą rozjaśnić włosy najlepsze efekty uzyska się używając rozjaśniacza lub z pomocą doświadczonego fryzjera. Jednak… Takie zabiegi to zawsze ryzyko dla naszych włosów, ponieważ bardzo osłabiają ich kondycję. Chcąc uzyskać delikatny efekt rozjaśnienia o 1-2 tony zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są naturalne sposoby na rozjaśnianie włosów.
Oto kilka sztuczek, które pomogą uzyskać nam nieco jaśniejszą czuprynę na głowie 🙂

Miód

Wymieszaj jedną porcję miodu z dwoma porcjami odżywki do włosów (koniecznie taka pozbawiona silikonów). Mieszankę nałóż na mokre włosy, przykryj czepkiem i czapką zimową i trzymaj około….8 godzin. Tak, tak, niestety największą wadą tej metody jest długość oczekiwania, ale za to gwarantuję, że jest niezwykle zdrowa dla naszych włosów.

Szampon rumiankowy

Nie dość, że rozjaśni lekko włosy, to w dodatku to inwestycja w ich wygląd, bowiem szampon rumiankowy posiada bardzo delikatny i naturalny skład, żadnych drażniących detergentów. Kwiat rumianku wydobędzie z naszych włosów głębię koloru blond, w dodatku zmiękczy nasze włosy. Szampon chroni także przed szkodliwym działaniem promieni UVB.

Odżywcze pasemka

Pokryj pojedyncze pasma włosów odżywką bez spłukiwania, zwiąż włosy w kucyk i wystaw je na słońce. Po dwóch godzinach, w miejscach gdzie była odżywka pojawią się jaśniejsze refleksy.

Płukanka cytrynowa

Wyciśnij i zmieszaj sok z dwóch cytryn z taką samą ilością wody. Płukanką zmocz suche włosy i usiądź w słońcu na 15 minut.

Płukanka rumiankowa

Zrób napar z herbaty rumiankowej i ostudź. Następnie zmocz nim swoje włosy i pozostaw na 15 minut. W tym przypadku tylko regularne stosowanie przyniesie pożądane rezultaty, ale nie ma tego złego bowiem taki napar świetnie oczyszcza oraz pielęgnuje skórę głowy.

Na koniec zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami jeśli chodzi o stosowanie naturalnych sposobów na rozjaśnianie włosów i jeśli macie swoje metody to koniecznie podzielcie się nimi z nami!