włosyNie masz czasu na wizytę u fryzjera, a Twoje końcówki są w opłakanym stanie? Grzywka wpada Ci do oczu a Twoja fryzura woła o pomstę do nieba? Spokojnie! W domowym zaciszu w parę chwil możesz wyczarować nową fryzurę w zaledwie kilka chwil bez konieczności ingerencji w salonie fryzjerskim. Weź ostre nożyczki i zapoznaj się z naszymi trickami na samodzielne podcinanie włosów.

Włosy podcięte raz, dwa

Skoro zależy Ci tylko na podcięciu końcówek, to nie musisz czeka na wizytę u fryzjera – a przy okazji możesz trochę zaoszczędzić! Końcówki podetniesz sama w parę chwil, a jeżeli będziesz to robiła regularnie (co około 6 tygodni), Twoje włosy zyskają zdrowy wygląd. Umyj włosy i wykonaj ich pielęgnację jak zwykle. Jeszcze wilgotne włosy rozczesz dokładnie, najlepiej trzymając głowę w dół. Zaczesz je w wysokiego kucyka. Teraz weź nożyczki i podcinaj je małymi partiami. Nie tnij za dużo! Pół centymetra w zupełności wystarczy, żeby odświeżyć wygląd włosów. Jeżeli nie masz tak pewnej ręki, upewnij się, że kucyk jest wystarczająco ciasny. Wtedy, trzymając włosy do góry, zsuń gumkę do długości, jaką chcesz podciąć. Mocno trzymaj gumkę i tnij włosy malutkimi partiami. Uważaj, żeby nie poruszyć gumką, inaczej może wyjść krzywo.

Rozpraw się z grzywką!

Masz dość tego, że grzywka wpada Ci do oczu i chcesz jak najszybciej zaradzić takiemu stanowi rzeczy? Przychodzimy na ratunek! Zmocz grzywkę, rozczesz ją i podziel na pół. Powstałe części podziel na pół raz jeszcze. Trzymając kosmyki od czoła, chwyć je dwoma palcami i podcinaj – za każdym razem maluteńkie części. Następnie wysusz grzywkę i popraw ewentualne niedociągnięcia. Jeżeli chcesz robić grzywkę na nowo – nad czołem wydziel trójkąt włosów (czoło jest jego podstawą) i postępuj tak samo, jak w przypadku podcinania. Jeżeli chcesz grzywkę na bok – delikatnie poruszaj nożyczkami „ślizgając się” po włosach.

Cieniowanie? Prościzna!

Cieniowanie będzie się wiązało z nieco większą ilością ściętych włosów. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, zwiąż ciasno włosy na odpowiedniej wysokości. Jeżeli Twoje włosy mają nabrać lekkości – zwiąż je na czubku, jak w przypadku podcinania końcówek. Chcesz je nieco odbić od głowy? Kucyk powinien się znaleźć nieco bardziej z tyłu głowy Jeżeli chcesz tylko seksowne stopniowanie przy twarzy – zwiąż kucyka tuż nad czołem. Gdy już masz kucyka – chwyć go do góry i przytnij na długości, jaka Cię interesuje. Nie ma za co!

Jeżeli potrzebujesz większych zmian, nie bierz się za to sama w domu – możesz sobie niepotrzebnie zaszkodzić. Znajdź dobrego fryzjera (polecamy salon Kamila w Opolu -> www.salon-kamila.pl), a na pewno będziesz zadowolona efektami!