dłonie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego należy o nie dbać. Najprościej pójść z problemem do salonu piękności i skorzystać z dobrodziejstw zabiegu parafinowego, a później zyskać piękny manicure. Jeżeli wolisz od razu udać się do salonu, polecamy Salon Piękne Ciało w Opola (wejdź na stronę: http://salonpieknecialo.pl/). Nie zawsze jest jednak czas i środki na to, aby pozwolić sobie na tego typu dobrodziejstwa. Dlatego dzisiaj opowiem Ci o tym, jak dbać o dłonie na co dzień  we własnym domu.

Dłonie kochaj kremy!

To niby banalna sprawa i każda z nas o tym wie, ale… często zapominamy o kremie do rąk. Krem to kosmetyk, którego trzeba używać codziennie i regularnie. Ideałem jest wmasowywanie go w dłonie po każdym umyciu rąk. Dzięki niemu utrzymamy wilgoć w delikatnej skórze dłoni i zachowamy ich młody wygląd na dłużej. Jeżeli masz problem z przesuszonymi skórkami, skup się również na ich okolicy, a nie będą pękać. Możesz też po każdej aplikacji kremu o rąk skorzystać z kremu do skórek. Na noc wsmaruj grubą warstwę kremu w dłonie i załóż rękawiczki.

Sposób naszych babć

Wiadomo, że nasze babcie dysponowały znacznie mniejszą ilością kosmetyków. W zimie na spękane ręce pomagały im… ziemniaki! Gorące kładły na dłonie i tak regenerowały skórę. Sprawdź sama ten sposób! Gorące puree ziemniaczane połóż na dłoniach i trzymaj tak długo, aż całkowicie ostygnie. Uważaj, aby nie użyć zbyt gorącego puree, bo się poparzysz. Na początku musisz jednak czuć lekki dyskomfort 😉 Umyj ręce i wetrzyj krem. Będziesz zdziwiona efektami!

Zadbane paznokcie

Nie musisz wykonywać kolorowego manicure, aby Twoje paznokcie były zadbane. Poświęć im chwilę przynajmniej raz w tygodniu, a bez malowania kolorowymi lakierami staną się eleganckie i gustowne. Na początek wymocz skórki w ciepłej wodzie z mydłem  i dodatkiem oliwki. Drewnianym patyczkiem delikatnie odepchnij skórki. Nie zalecam ich wycinania – możesz się skaleczyć! Odsunięcie powinno wystarczyć w zupełności. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą szklanego lub papierowego pilniczka. Unikaj tych metalowych, ponieważ nie są dobre dla płytki. Pamiętaj też o piłowaniu tylko w jedną stronę. Zalecam pomalować paznokcie odżywką, aby wyrównać płytkę paznokcia i nadać jej elegancki błysk. To wszystko – Twoje dłoni będą Ci a to wdzięczne 🙂